25 Eylül 2021 Cumartesi

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI ERSAN AKSU, ATATÜRK HEYKELİ AÇIKLAMASI YAPTI

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Atatürk Heykeli açıklaması yaptı

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel'in Atatürk Heykelinin hurdacıya satıldığı iddiası ile ilgili kullandığı "Yazıklar olsun" ifadesine tepki gösterdi, sağduyu çağrısı yaptı.

04 Şubat 2021 Perşembe 15:51 SİYASET

Adalet ve Kalkınma Partisi Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, hurdacıya satıldığı gündeme gelen Atatürk Heykeli ile ilgili yaptığı açıklamada "Yazıklar olsun" ifadesini kullanan CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel'i eleştirdi.


KIŞKIRTICI GÜNDEM YAPILDI
Twitter üzerinden açıklama yapan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, tartışma konusu olan Atatürk Heykeli ile ilgili "CHP Samsun İl Başkanı sayın Fatih Türkel, "Samsun'da bir kamu kurumu hurda olarak Atatürk heykelini hurdacıya sattı, Yazıklar olsun size" şeklinde sosyal medya paylaşımı yapmış, paylaşım öncesinde ve sonrasında haber ve kışkırtıcı gündem yapılmıştır. İlgili kamu kurumunun “Atatürk heykelinin bakalit gövdesinde çatlaklar meydana geldiği ve demir ayaklarının paslanarak kırılmış olduğu görüldüğünden ve yerinde tamiri mümkün olmadığından Tekkeköy sanayi sitesinde bulunan demirciye tamir ve tadilat için gönderilmiştir. Tadilat işlemi bittiğinde Atatürk heykeli eski yerine konulacaktır.” şeklindeki. Kardeşlik ikliminin hakim olduğu Samsunumuzda sağduyulu ve vicdan sahibi hiçbir hemşehrimiz bu durumu tasvip etmez ve bir alıcı da bulamazsınız" dedi.


ERSAN AKSU ORTAK DEĞER VURGUSU YAPTI
Samsun'un milli mücadelenin meşale şehri olduğunu açıklamasına belirten Ersan Aksu, konuyla ilgili şunları dile getirdi.
"Milli mücadelenin meşale şehri Samsun'da tüm siyasetçileri, içinden geçmekte olduğumuz bu dönemde daha kuşatıcı, gerçekçi ve sorumlu yaklaşıma davet ediyorum. Siyaset yapmak ayrı şey, işin esasını bilmeden ve öğrenme zahmetinde bulunmadan kışkırtıcı paylaşım yapmak ayrı şeydir. Gerçekle uzaktan yakından alakası olmayan paylaşımlar yapmak yerine, partiniz içinde “Atatürk” demekten imtina eden, teröristlere ağıtlar yakıp sahip çıkan yol arkadaşlarınız ile kol kola yürümek yerine, hassasiyet göstermenizi ve tepki vermenizi beklerdik! Bırakın artık milletimizin ortak değerleriyle uğraşmayı. Son olarak birlik beraberliğin ve Milli Mücadele'nin şehri olan Samsun'daki hemşehrilerimizi ve tüm vatandaşlarımızı, bu kabil yalan haber ve kışkırtmalara karşı uyanık olmaya davet ediyorum."
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Boğaziçi protestosunda olaylar çıktı, çok sayıda gözaltı oldu

Samsun'da Boğaziçi protestosunda olaylar çıktı, çok sayıda gözaltı oldu