04 Aralık 2021 Cumartesi

AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANLIĞI İSTİFALARI ALINAN İLÇELER BAŞKANLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

AK Parti Samsun İl Başkanlığı istifaları alınan ilçeler başkanları ile ilgili açıklama yaptı

AK Parti Samsun İl Başkanlığı, Samsun'da istifaları alınan ilçe başkanları ile ilgili açıklama yaptı. AK Parti Samsun İl Başkanlığı notu ile yapılan açıklamada İl Başkanı Hakan Karaduman'ın imzasının bulunmaması ise dikkat çekti.

08 Şubat 2018 Perşembe 11:55 SİYASET

AK Parti Samsun İl Başkanlığından, istifası alınan ilçe başkanları ile ilgili açıklama geldi. AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada istifaları alınan ve alınmayan Ladik, Vezirköprü, Ayvacık, Asarcık, Canik, Tekkeköy, Kavak, Bafra, İlkadım, Yakakent, Alaçam, 19 Mayıs ilçelerinde yapılacak kongrelerin tarihlerini de açıkladı.


AK Parti Samsun İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada istifaları alınan ilçe başkanları ile ilgili bilgi verilirken, yapılacak olan ilçe kongrelerinin tarihleri de kamuoyuna açıklandı. Yapılan açıklamada, AK Parti Samsun İl Başkanlığında Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Hacı Turan ve İl Koordinatörü Cumhur Ünal’ın katılımı ile yapılan toplantı ile ilgilide bilgi verildi.

AK Parti Samsun İl Başkanlığı olarak yapılan açıklamada, Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'ın imzasının bulunmaması dikkat çekerken, istifaları alınan ilçeler ve kongreleri yapılacak ilçelerle ilgili şu bilgiler verildi.

"Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcımız Hacı Turan ve İl Koordinatörümüz Cumhur Ünal’ın katılımıyla ilçe başkanlarımız ile birlikte İlçe kongre sürecinin değerlendirildiği bir toplantı gerçekleştirilmiştir. Toplantının ardından ilçe başkanlarımız ile birebir görüşmeler yapılmıştır. Genel Merkez Teşkilat Başkanlığınca yürütülen süreç devam etmektedir.

Buna göre; Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımızca, Canik ve Asarcık İlçe Başkanlarımızın görevlerine devam etmelerine karar verilmiştir. Bilindiği üzere 19 Mayıs İlçe Başkanımız daha önce istifa ettiğinden bu ilçemizde temayül çalışmaları yapılmış olup halen aday belirleme süreci devam etmektedir. Yapılan toplantı, görüşmeler ve istişareler neticesinde, ilçe başkanlarımızdan bir kısmının özel ve iş hayatlarındaki yoğunluklarından dolayı ara vermek istemeleri, bir kısmının ise partimizin farklı kademelerinde görev üstlenmek istemeleri nedeni ile  İlkadım, Ayvacık, Ladik, Yakakent, Alaçam, Kavak, Tekkeköy ve Vezirköprü İlçe başkanlarımızın, yapılacak olan ilçe kongrelerinde aday olmamaları yönünde karar verilmiştir.

Kongrede aday olmayacak ilçe başkanlarımız, kongre sürecine kadar görevlerinin başında olup tüm kongre süreci İlçe başkanlarımızın başkanlığında yürütülecektir. Bafra İlçe Başkanımız ile ilgili istişare süreci ise halen devam etmektedir. Karar verildiğinde kamuoyuna bilgi verilecektir.   

AK Parti 6. Olağan Kongreleri ile ilgili süreç yukarıda ifade ettiğimiz çerçevede devam etmektedir. Şu ana kadar kongresi yapılmayan Canik ve Asarcık ilçeleri hariç diğer ilçelerimizde, yeni ilçe başkanlarının belirlenmesine yönelik teşkilat içi temayül çalışmaları önümüzdeki günler içinde tamamlanacaktır. Temayül çalışmalarını müteakip aşağıda belirtilen tarihlerde ilçe kongrelerimiz gerçekleştirilecektir.

İlçe kongre tarihleri aşağıdaki şekildedir:

23.02.2018 Ladik, Vezirköprü, Ayvacık

24.02.2018 Asarcık, Canik, Tekkeköy

25.02.2018 Kavak, Bafra, İlkadım

26.02.2018 Yakakent, Alaçam, 19 Mayıs

İlçe kongrelerimizin tamamlanmasının ardından Mart ayının ikinci yarısında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımları ile ihtişamlı ve partimize yaraşır bir şekilde il kongremizi yapacağız.

İstişareler neticesinde kongrede görevlerini devredecek ilçe başkanlarımız ilerleyen dönemlerde partimiz içerisinde farklı görevlerde yer alacaklardır. Ak Parti bir dava partisi olup görevler, makamlar geçicidir. Nöbet değişimi esastır. Bu değişiklerle güçlenerek 2019, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine çok daha emin adımlarla yürüyeceğiz. Görevlerini layıkıyla yaparak devredecek olan değerli İlçe Başkanlarımıza büyük ve özverili hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileriz. AK Parti Samsun İl Başkanlığı"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, AK Parti İl Kongresi için Samsun'a geleceği tarih belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, AK Parti İl Kongresi için Samsun'a geleceği tarih belli oldu