22 Ocak 2021 Cuma

AK PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ FUAT KÖKTAŞ AÇIKLANAN FINDIK FİYATI İLE İLGİLİ KONUŞTU

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş açıklanan fındık fiyatı ile ilgili konuştu

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, açıklanan fındık fiyatı ile ilgili konuşarak, "Hiç bir zaman ucuz siyaset peşinde olmadık. Fakat olanlar, fındık üzerinden siyaset yapanlar hep yanıldılar" dedi.

27 Temmuz 2019 Cumartesi 15:33 SİYASET

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 2019 fındık taban fiyatı ile ilgili yaptığı açıklamada,  "Fındık üreticimizin fındığını hemen pazara sunmamasını, sabırlı olmasını tavsiye ediyoruz" dedi.


AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, 2019 yılı için açıklanan fındık fiyatı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Fuat Köktaş, yaptığı açıklamada, fındık üzerinden siyaset yapanların bir kez daha yanıldıklarını belirterek, "17 Temmuz Çarşamba günü Fındık Bölgesi Milletvekillerimiz ile birlikte 2019- 2020 fındık sezonunu değerlendirmek, üreticinin talepleri üzerinde görüşmek ve eylem planı oluşturmak amacıyla bir araya gelmiş, akabinde 22 Temmuz Pazartesi de Tarım ve Orman Bakanımız sayın Bekir Pakdemirli ile fiyattan, kaliteye, bölgesel iş birliklerine, üreticinin talep ve beklentilerine kadar pek çok konuyu değerlendirmiştik.  Hasat dönemi başlamadan önce fındık fiyatının açıklanmasını ve fındıkta belirsizliğin ortadan kalkmasını amaçladığımız toplantımızın ardından, sayın bakanımız da Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ile görüşerek, fındıkla ilgili nihai kararın kısa zamanda verileceğini söylemişti.  İşte kısa bir zaman içinde de Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan 26 Temmuz Cuma 2019 fındık taban fiyatı açıkladı. Yüzde 50 randıman esasına göre Giresun kaliteli kabuklu fındık içi taban fiyatı 17 TL, levant kaliteli kabuklu fındık için taban fiyat 16. 50 TL olarak belirlendi.  Buna kilogram başına yaklaşık 2 TL olan mazot ve gübre desteği ile alan bazlı destek de eklenecek. Böylece fiyatlar 19 TL ve 18.50 TL seviyesine gelmiş olacaktır.  T.M.O tarafından yapılan açıklama ile birlikte fındık alımına başlayacaktır.  Bu anlamda; Fındık üreticimizin fındığını hemen pazara sunmamasını, sabırlı olmasını tavsiye ediyoruz. Fındık Bölgesi Milletvekillerimiz ile birlikte yaptığımız tüm toplantımızın ardından süreç hakkında kamuoyuna doğru bilgiler verdik. Hiç bir zaman ucuz siyaset peşinde olmadık. Fakat olanlar, fındık üzerinden siyaset yapanlar hep yanıldılar. Her zamanda yanılmaya devam edecekler. Bahane değil, çözüm üretmek adına hep üreticimizin yanındayız, onları mutlu edecek, mağdur etmeyecek çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.  Açıklanan fındık fiyatının ülkemize, ilimize, bölgemize hayırlı uğurlu olmasını diliyor, üreticilerimize kazasız, belasız, bol kazançlı hasat dönemi diliyorum." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Çiğdem Karaaslan: Açıklanan fındık fiyatı hükümeti yıpratma çabası içinde olanları üzdü

Çiğdem Karaaslan: Açıklanan fındık fiyatı hükümeti yıpratma çabası içinde olanları üzdü