09 Ağustos 2020 Pazar

AK PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ FUAT KÖKTAŞ ECZACILIK FAKÜLTESİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş Eczacılık Fakültesi ile ilgili açıklama yaptı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Eczacılık Fakültesi'sinin Samsun şehir merkezine kurulacağı yönündeki iddialar üzerine bir açıklama yaptı.

10 Temmuz 2019 Çarşamba 22:51 SİYASET

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş'ın Eczacılık Fakültesi'nin nerede kurulacağı ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Fuat Köktaş, Bafra ilçesine kurulması gündeme gelen Eczacılık Fakültesi'nin Samsun şehir merkezine kurulacağı yönündeki iddiaya da açıklamasında yanıt verdi.


AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Eczacılık Fakültesi ile ilgili açıklamasında şunları dile getirdi.

"Bafra ilçemize Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eczacılık Fakültesi kurulması gündeme geldiği andan itibaren ilgili kurumlar ve muhatapları karşılıklı oturup konuşarak, Bafra'da Eczacılık Fakültesi'nin kurulmasının uygun olacağı, alt yapısının da hazır olduğu teyit etmelerine binaen fakültenin, Bafra'ya alınmasında siyasi iradenin karar alması gerektiği ifade etmişlerdir.  Bu bağlamda Samsun Milletvekilleri olarak, Bafra’da var olan İşletme Fakültesi'nin kapatılıp yerine Eczacılık Fakültesi kurulması talebimizi imzalayıp Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'a arz ettik.  YÖK'ün önerisi ve Cumhurbaşkanımızın da onayı ile Ondokuz Mayıs Üniversitesine bağlı olarak Eczacılık Fakültesi kurulmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'nin 25.06.2019 tarihli sayısında yayımlanarak yürürlüğe girmesi ile birlikte resmen kurulmuştur.

ALINAN KARARIN ISRARLA ARKASINDAYIZ
"Fakat son günlerde bize gelen bilgiler ışığında, sanki Eczacılık Fakültesi’nin Bafra da değil de, merkez de kurulacağı bilgisi tarafımıza gelmektedir. Biz Samsun Milletvekilleri olarak, talep yazısına attığımız imzanın ve siyasi olarak alınan kararın ısrarla arkasındayız. Bugüne kadar kurum ve kuruluşlar bize, şehrimize ait hangi talep ile gelmiş ise, ısrarlı takipçisi olmuş, bir çoğunu da olumlu olarak sonuçlandırılmıştır. "

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

rasim

10 Temmuz 2019 Çarşamba 23:51

Yazık edersiniz eczacılık fakültesine.Akiberi Çarşamba hukuk gibi olur.Çarşamba hukukun puanlarına bakarsınızne demek istediğimi anlarsınız.Bafra ve Çarşamba gibi ilçelere ziraat ve veteriner fakültelerinin getirilmesi gerekiyor.Merkezde atıl bir vaziyette duruyorlar.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da sebepsiz zenginleşenlerin hikayesi..

Samsun'da sebepsiz zenginleşenlerin hikayesi..