26 Mayıs 2020 Salı

AK PARTİ'NİN SAMSUN İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARININ İSİM LİSTESİ SIZDI

AK Parti'nin Samsun ilçe Belediye Başkan adaylarının isim listesi sızdı

AK Parti'nin Samsun ilçe Belediye Başkan adaylarının isim listesi sızdı. Samsun'da AK Parti'nin İİlçe Belediye Başkanlarının isimlerinin yer aldığı bir liste sosyal medyada yayımlandı.

15 Ocak 2019 Salı 14:45 SİYASET

Samsun'da AK Parti'nin Samsun İlçe Belediye Başkan adaylarının kimler olacağı merak edilirken, sosyal medyada AK Parti'nin Samsun İlçe Belediye Başkan adaylarının olduğu iddia edilen bir isim listesi yayınlandı.


AK Parti Samsun İlçe Belediye Başkan adaylarına ait olduğu iddia edilen ve resmiyeti henüz netlik kazanmayan listeye göre, Samsun'da 3 ilçe MHP'ye bırakıldı. Söz konusu resmi olmayan listeye göre Samsun'da MHP ittifakına Terme, Alaçam ve Asarcık ilçeleri bırakıldı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 19 Ocak 2019 tarihinde Samsun'a yapacağı ziyarette AK Parti Samsun İlçe Belediye Başkan adaylarının isimlerini açıklayacak. O tarihe kadar yayınlanan listelerin resmiyeti bulunmazken, bugün sosyal medyada yayınlanan ve adayların isimlerinin yer aldığı listeye göre Samsun'da AK Parti'nin İlçe Belediye Başkan adaylarının isimleri şöyle.

İlkadım-Erdoğan Tok
Atakum-İshak Taşçı
Canik-Zihni Şahin
Tekkeköy-Hasan Togar
Çarşamba-Halit Doğan
Terme-MHP İttifak
Havza-Sebahattin Özdemir
Bafra-Hamit Kılıç
Vezirköprü-İbrahim Edis
Kavak-İbrahim Sarıcaoğlu
19 Mayıs- Osman Topaloğlu
Salıpazarı-Halil Akgül
Ayvacık-Halil Kalaycı
Ladik-Selim Özbalcı
Yakakent-Hüseyin Kıyma
Asarcık-MHP ittifakı-Şerif Kılağuz
Alaçam-MHP İttifakı

İKİNCİ LİSTEDE MHP'YE 5 İLÇE İDDİASI YER ALDI
Öte yandan sosyal medyada Samsun'da İlkadım ilçesinin MHP ittifakına verildiğini gösteren bir liste daha yayınlandı. AK Parti'in Samsun İlçe adaylarının ve ittifak kapsamında MHP'ye bırakılan ilçelerin yer aldığı ikinci listede ise İlkadım, Kavak, Havza, Asarcık ve Alaçam ilçelerinin MHP'ye bırakıldığı yer aldı.AK PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI AÇIKLAMA YAPTI
AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, son günlerde sosyal medya ve bazı yayın organlarında yer alan paylaşımlar ve haberlerde ilçe belediye başkan adaylarının belli olduğuna yönelik listelerin dolaşması üzerine açıklama yaptı. 

AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Son dönemde, özellikle de bugün öğle saatlerinden itibaren sosyal medya ve bazı yayın organlarında ilçe belediye başkan adaylarımızın belli olduğuna yönelik listeler dolaşmaktadır. Bir kez daha özellikle belirtmek isterimki belediye başkan adaylarımız, 19 Ocak Cumartesi günü saat 14.00'da Yaşar Doğu Spor Salonu'nda düzenleyeceğimiz törende, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanacaktır. Hemşehrilerimizin ve teşkilat mensuplarımızın, genel merkezimiz ve il başkanlığımıza atfen yapılan bu tür spekülatif paylaşımlara ve haberlere itibar etmemelerini istirham ediyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

cevdet

16 Ocak 2019 Çarşamba 15:42

osman genç listede olmalı 3 dönem başarlı sekilde seçim kazanmış başkanı kenara koymak adalete sığmaz

Erman Çakır

15 Ocak 2019 Salı 16:38

İbrahim edis sağlık sebebiyle aday olmuyor ki bu liste yalnış olabilir. Bu liste ile samsun zorlanır.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Tabip Odası doktor Hüseyin Tufan Yanık'a yapılan saldırıyı kınadı

Samsun Tabip Odası doktor Hüseyin Tufan Yanık'a yapılan saldırıyı kınadı