02 Ağustos 2021 Pazartesi

ALİ BABACAN'DAN SAMSUN İDDİASI! YARDIM ALMAK İSTEYENE AK PARTİ ÜYELİK KARTI SORULDU

Ali Babacan'dan Samsun iddiası! Yardım almak isteyene AK Parti üyelik kartı soruldu

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Samsun'da sosyal yardım almak isteyen bir STK Başkanına, AK Partiye üye olup olmadığının sorulduğunu iddia etti.

26 Ocak 2021 Salı 18:50 SİYASET

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'dan flaş Samsun iddiası.. Ali Babacan, Samsun'da sosyal yardım almak isteyen STK Başkanına AK Parti üyelik kartının sorulduğunu gündeme getirdi.


Demokrasi ve Atılım Partisi(DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan katıldığı televizyon programında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Babacan'ın Samsun ile ilgili öne sürdüğü çarpıcı iddia şaşırttı. 

YARDIM İÇİN ÜYELİK ŞARTI 
Türkiye'de yoksulluğun büyük bir sorun olduğunu, 'yoksulluk intiharlarının' yaşandığını belirten Babacan, Samsun'da eline 'iş aş' yazdıktan sonra sokak ortasında yaşamına son veren vatandaşı hatırlattı. 

Ali Babacan, "Son yıllarda sosyal destek için AK Parti  üyelik kartı istiyorlar. Samsun 'un en yoksul ilçesi var. Oradaki bir sivil toplum kuruluşunun başkanı bana geldi. Sosyal destek alamıyoruz, almamızın ön şartı AK Parti üyelik kartı dedi. STK başkanı sosyal yardım alıp dağıtmak istiyor. Ancak kendisine sosyal destek verecekler, AK Parti üyelik kartı soruyor. Bu nasıl bir anlayıştır. Üye sayımız yükseldi diyorlar da, o üyeleri nasıl sağladılar? İnsanlar üye olmak zorunda kaldı" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

AK AK AK

26 Ocak 2021 Salı 22:14

AK Parti'de üye olanlara üyelik kartı verilmez. Bunu en iyi sen bilirsin diyeceğim ama senin teşkilatlarla ile hiç alakan olmadı ki be Babacan. Teşkilatçılık senin işin değil. AK Partiye üyelik gönül işidir. Hizmet için üyelik şartı aransaydı AK Partiye oy vermeyen yerler hiç hizmet alamazdı ama en fazla o bölgeler hizmet alır.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da esnaf odası başkanı birlik başkanı Eyüp Güler'i istifaya çağırdı

Samsun'da esnaf odası başkanı birlik başkanı Eyüp Güler'i istifaya çağırdı