06 Nisan 2020 Pazartesi

BBP AVYACIK ADAYI ERDAL AVCI İYİ PARTİ'YE GEÇMEME NEDENİNİ 'HDP ALGISI VAR' DİYEREK AÇIKLADI

BBP Avyacık adayı Erdal Avcı İYİ Parti'ye geçmeme nedenini 'HDP algısı var' diyerek açıkladı

Samsun'da MHP'den istifa ettikten sonra İYİ Parti'ye geçeceği gündeme gelen ancak Büyük Birlik Partisine geçerek Ayvacık İlçe Belediye Başkan adayı olan Erdal Avcı, İYİ Parti'ye geçmeme nedenini "HDP algısı var" diyerek açıkladı.

26 Ocak 2019 Cumartesi 21:35 SİYASET

Samsun'da MHP'den istifa ettikten sonra İYİ Parti'den Ayvacık İlçe Belediye Başkan adayı olacağı gündeme gelen ancak Büyük Birlik Partisine geçerek herkesi şaşırtan Erdal Avcı, İYİ Parti'ye katılmama nedeni ile ilgili flaş açıklama yaptı.


MHP'den istifa ettikten sonra İYi Parti'ye geçmek istediğini ancak Avyacık ilçesinde İYİ Parti ile ilgili özellikle kırsal kesimde farklı bir algının olduğunu söyleyen Erdal Avcı, "İYİ Parti'ye geçmek istedim ancak burada İYİ Parti ile ilgili kırsalda olumsuz bir algı var. Özellikle kırsalda İYİ Parti'ye yönelik burada kırsalda bir HDP algısı var. Vatandaş bu algı yüzden İYİ Parti'ye oy vermeyeceğini söylüyor. Bu nedenle Büyük Birlik Partisine katıldım. Büyük Birlik Partisinden aday oldum aynı MHP'den aday olmuşum gibi kimseden çıt çıkmıyor." dedi.

Öte yandan Erdal Avcı, Pazartesi günü Büyük Birlik Partisinden Ayvacık Belediye Başkan adaylığını açıklayacak.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

misafir

28 Ocak 2019 Pazartesi 09:15

erdal avcı gönül isterdi erkan avcı gibi sende siyaseti bıraksaydın.

samsunlu

27 Ocak 2019 Pazar 00:33

iyi parti almamistir o yuzden bu tür söylemler söylüyor bu kaçıncı adaylığın yenilgiye doymamış iyi parti almadi de iftira atma atma bu sefer iyi parti oylar

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor evinde ağırladığı Gümüşhanespor'u 2-1 yendi

Yılport Samsunspor evinde ağırladığı Gümüşhanespor'u 2-1 yendi