25 Ekim 2021 Pazartesi

BEDRİ YAŞAR 107 MİLYONLUK İHALE İDDİASI VARKEN ESNAFIN GEÇİM SIKINTISI İLE İLGİLİ KONUŞTU

Bedri Yaşar 107 milyonluk ihale iddiası varken esnafın geçim sıkıntısı ile ilgili konuştu

Samsun gündemine 107 milyonluk ihale aldığı iddiası ile gelen İYİ Parti Milletvekili Bedri Yaşar, esnafın elektrik ve su faturasını kefen parası ile ödediğini söyledi. Bedri Yaşar 107 milyonluk ihale iddiası varken esnafın geçim sıkıntısı ile ilgili konuştu

01 Mart 2021 Pazartesi 15:11 SİYASET

Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Ankara Büyükşehir Belediyesinden 107 milyonluk ihale aldığı iddiaları ile gündeme gelirken, yaptığı açıklamada esnafların geçim sıkıntısını dile getirdi.


İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Ordu'nun Perşembe ilçesini ziyaret ettiklerini, burada 74 yıllık esnafın elektrik ve su faturasını kefen parası ile ödediğini ifade etti. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda konuşan İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Ordu'nun Perşembe ilçesinde ziyaretleri sırasında dinledikleri esnafların sorunlarını dile getirdi. Milletvekili Bedri Yaşar, esnafların geçim sıkıntısı ile ilgili yaptığı açıklamada meclis genel kurulunda şunları dile getirdi.
"Samsun Bafra'da hem Kahveciler Odasını hem de Lokantacılar Odasını ziyaret ettim. Bafra Kahveciler Odası Başkanı Sayın Ahmet Yılmaz'ın söylediği aynen şu: Hepiniz izliyorsunuz, bizim 8-10 masa olan kahvehanemizde 2 masa açılsa ne olur? Yani 14 tane kural koydunuz, bize de 114 tane kural koyun. Eğer bu, kurallar manzumesiyse biz de bunlara uyalım, bu kurallar çerçevesinde biz de faaliyet gösterelim. Kongreleri yapıyorsunuz 'Cenaze merasimlerinde 30 kişi.' diyorsunuz, yüzlerce kalabalıklarla bu işi yapıyorsunuz.’ diyor. Bunun talebi haksız mı? Lokantacılar Odası Başkanına da gittik. O da aynısını söylüyor, diyor ki: ‘Paket servisiyle bizim ciromuz dörtte bire düştü. Dörtte birle bizim bu işlerin altından kalkmamız mümkün değil.’ Bakın, bu insanları küçümsemeyin, bunların sayısı 2 milyon, aileleri ile birlikte 12 milyon. 12 milyon kişiyi devletin üzerine yük olmaktan çıkarmış ve bunların iaşesini sağlamaya çalışıyor. Ordu ziyaretimizde Perşembe'de Mehmet amca diyor ki: 47 yıllık esnafım, kırk yedi senelik. Ben biliyorum, Anadolu'da her esnafın bir kefen parası olur, bir tarafa koyar, vasiyetini de yazar, der ki: Benim şurada şu kadar param var, bu parayı al, hak vaki olursa bunu kullan. Ne dedi biliyor musunuz Mehmet amca? Ben kefen paramı da bu ay elektriğe, suya yatırdım dedi. Bu problemleri duymazdan gelerek, halının altına süpürerek çözülemeyeceğini ifade ediyoruz."


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Uğur

01 Mart 2021 Pazartesi 17:11

Bedri yaşar senmi esnafı düşünür oldun seni iyi tanıyanlardan biriyim ben vatan bayrak senin umrundamı sanki bir avuç kendini bilmez iyi partili toplanmışlar goy goy peşinde

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Milletvekili Bedri Yaşar 107 milyonluk ihale aldığı iddiasına yanıt verdi

Milletvekili Bedri Yaşar 107 milyonluk ihale aldığı iddiasına yanıt verdi