27 Ocak 2022 Perşembe

BEDRİ YAŞAR DOĞALGAZDA KADEMELİ FATURA ÖNERDİ, ELİTAŞ KANUN TEKLİFİ HAZIRLAYACAKLARINI AÇIKLADI

Bedri Yaşar doğalgazda kademeli fatura önerdi, Elitaş kanun teklifi hazırlayacaklarını açıkladı

İYİ Parti Milletvekili Bedri Yaşar, doğalgaz faturalarında zengin için ayrı, fakir için ayrı kademeli tarife teklifinde bulundu, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, kanun teklifi hazırlayacaklarını açıkladı.

23 Aralık 2021 Perşembe 14:33 SİYASET

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar'ın doğalgaz faturalarında kademeli tarife önerisine AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, destek vererek kanun teklifi hazırlayacaklarını açıkladı.


Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, TBMM'de yaptığı konuşmada, vatandaşın cebinin rahatlatılması için doğalgazda kademeli fatura uygulamasına geçilmesi gerektiğini belirterek, "Bugün bütün konutlarda metreküpüne bakılmaksızın aynı tarife uygulanıyor. Yani İstanbul'daki de, Ege'deki de, Doğudaki de, kuzeydeki de, güneydeki de aynı birim fiyat üzerinden aynı faturayı ödüyor. İller bazında bile bunu kademelendirmek mümkündür. İstanbul'un en lüks yerindeki insan da doğal gazı konutlar için bunu söylüyorum aynı bedelle alıyor, Erzurum'dakiler de aynı bedelle alıyor. Burada kademeli tarife uygulanırsa hiç olmazsa bugün yaşadığımız bu sıkıntılı günlerde 100 metreküp tüketen ile bin metreküp tüketenin fiyatları aynı olmaz, doğudaki farklı olur, batıdaki, güneydeki, kuzeydeki fiyatlar da farklı olur" dedi.

Bedri Yaşar'ın doğalgaz faturalarında kademeli tarife önerisi ise destek bulurken, AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, kademeli tarife ile ilgili bir kanun teklifi hazırlayacaklarını duyurdu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

ufuk hazar

24 Aralık 2021 Cuma 11:57

bırakın bu filmeler 5.6 yerden maaşları bırakın

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SAMPA Otomotiv Ata Çocuk Anaokulu öğrencilerine ilham verdi

SAMPA Otomotiv Ata Çocuk Anaokulu öğrencilerine ilham verdi