22 Ekim 2021 Cuma

BEDRİ YAŞAR'DAN SAMSUNSPOR TARAFTARINA YAPILAN TOMALI, BİBER GAZLI MÜDAHALEYE TEPKİ

Bedri Yaşar'dan Samsunspor taraftarına yapılan tomalı, biber gazlı müdahaleye tepki

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Yeni Çorumspor A.Ş maçı öncesi Yılport Samsunspor taraftarına polisler tarafından yapılan tomalı, biber gazlı müdahaleye tepki gösterdi, "Samsunspor taraftarı terörist değildir. Bunun sorumluları bulunmalı" dedi.

09 Aralık 2019 Pazartesi 12:33 SİYASET

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Yılport Samsunspor taraftarına Yeni Çorumspor A.Ş maçı öncesi polis tarafından yapılan sert müdahaleye yaptığı açıklama ile tepki gösterdi.


Yeni Çorumspor ile Yılport Samsunspor arasında oynanan maç öncesi polislerin kırmızı beyazlı taraftarlara yönelik uyguladığı müdahale ile ilgili açıklama yapan İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, tomalı, biber gazlı müdahalenin kabul edilemez olduğunu söyledi.

Çorum'da polislerin Samsunspor taraftarına yaptığı müdahale sonucu yaralananların olduğunu açıklamasında belirten Bedri Yaşar, şunları dile getirdi.
"Samsunsporlu bazı taraftarlar stada alınmamıştır. Stada alınmayan bu taraftarlara TOMO’larla, biber gazı ve göz yaşartıcı gazlarla müdahale edilmiştir. 
Çok sayıda taraftar yapılan bu müdahale sırasında zarar görmüştür. Fenalık geçiren bazı taraftarlara, statta bulunan 112 acil servis ekipler müdahalede bulunmuşlardır.  Yaşanan bu olayların sorumlu mutlaka bulunmalıdır. Dün spor adına yazık olmuştur. Bir spor müsabakasın TOMO’larla falan bu hale getirilmesi kabul edilebilir bir şey değildir.  Samsunspor taraftarı terörist değildir. Taraftar, takımını desteklemek için stada gitmiştir. Biletli Samsunspor taraftarı stada alınmamıştır. Bunu kabul etmek mümkün değildir."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Çorum polisinin ambulansa yaralı taşıyan taraftarlara tazyikli su sıkma anları

Çorum polisinin ambulansa yaralı taşıyan taraftarlara tazyikli su sıkma anları