09 Mayıs 2021 Pazar

BİNALİ YILDIRIM MI, EKREM İMAMOĞLU MU ÖNDE! İŞTE ORC'NİN SON ANKETİ

Binali Yıldırım mı, Ekrem İmamoğlu mu önde! İşte ORC'nin son anketi

ORC Araştırma Şirketi, 23 Haziran'da yapılacak İstanbul seçimlerine 15 gün kala hangi adayın önde olduğuna yönelik son anket çalışmasının sonuçlarını yayınladı.

08 Haziran 2019 Cumartesi 15:58 SİYASET

ORC Araştırma Şirketi, 23 Haziran'da yeniden yapılacak İstanbul seçimlerine 15 gün kala Binali Yıldırım mı, Ekrem İmamoğlu mu önde son anketi yayınladı.


23 Haziran 2019 tarihinde yeniden yapılacak İstanbul seçimleri ile ilgili yapılan ankette 'İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde, oy vermeyi düşündüğünüz aday hangisidir' sorusunu vatandaşlara yönelten ORC Araştırma Şirketi, İstanbul seçimine 15 gün kala Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasındaki yarışta an itibari ile kimin önde olduğuna dair bilgileri yayınladı.ORC Araştırma Şirketinin 23 Haziran 2019 tarihinde İstanbulda yapılacak yerel seçimlere yönelik yaptığı son ankete göre Binali Yıldırım yüzde 47.0, Ekrem İmamoğlu ise yüzde 46.7 oy bandında görülüyor. ORC'nin aynı anketinde ise yşüzde 5.5 oranında da kararsız seçmen bulunuyor.

ORC Araştırma Şirketi tarafından yapılan son ankette ayrıca adayların 31 Mart seçimlerinde  Ekrem İmamoğlu'na oy verdim-Binali Yıldırım'a oy verdim' diyen seçmenin 23 Haziran da yeniden yapılacak olan seçimlerde tercihinin değişip değişmediği ile ilgili de istastiki bilgiler de yer aldı.

Buna göre 31 Mart seçimlerinde Ekrem İmamoğlu'na oy verdiğini belirten seçmenlerden yüzde 96.7'sinin tercihinde 23 Haziranda tekrarlanacak seçimde bir değişiklik görünmüyor. Aynı şekilde ORC'nin son anketinde 31 Mart seçimlerinde Binali Yıldırım'a oy verenlerin yüzde 97.4'ünde de 23 Haziranda yapılacak seçimde tercihinde bir değişiklik olmadığı sonucu ortaya çıktı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da ilçenin tanıtımına zarar veriyor diye Ecrin Kurnaz haberlerine yayın yasağı istendi

Samsun'da ilçenin tanıtımına zarar veriyor diye Ecrin Kurnaz haberlerine yayın yasağı istendi