20 Ocak 2021 Çarşamba

CHP SAMSUN İL BAŞKANI FATİH TÜRKEL: SAVCILIĞA VERİLEN ŞİKAYET DİLEKÇESİNİ GÖSTERİN

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel: Savcılığa verilen şikayet dilekçesini gösterin

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, "Savcılığa müracaatı Mustafa Demir yaptı" diyen AK Parti İl Başkanı Aksu'ya savcılığa verilen şikayet dilekçesini göstermesi çağrısı yaptı.

09 Ocak 2021 Cumartesi 17:11 SİYASET

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'nun tutuklanan daire başkanına ilişkin açıklamalarına yanıt verdi.


AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Samsun Büyükşehir Belediyesinde Mali Hizmetler Daire Başkanı Bahattin K.'nın rüşvet iddiası ile tutuklanmasının üzerinden 18 gün geçtikten sonra dün bir açıklama yaparak, olayla ilgili kamuoyuna kısa bir bilgi vermişti. Ersan Aksu'nun bu açıklaması sonrası ise CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel'de bir açıklama yaptı.

Daire başkanı ile ilgili şikayet dilekçesinin kamuoyuna gösterilmesi gerektiğini belirten CHP Samsun İl Başkanı Türkel, Samsun Kent Haber'e yaptığı açıklamada AK Parti İl Başkanı Aksu'ya "4 bin kişinin çalıştığı bir yerde bu tür şeyler olur demek bu işi geçişmektir, bu işi olağanlaştırmaktır. Adam belediyenin itibarını çalmış. Büyükşehir Belediyesinin ismini rüşvet iddiaları ile Türkiye gündemine getirmiş. Bu daire başkanı ile ilgili Terme ilçesinde de iddialar var. Böyle bir adamı siz getiriyorsunuz, mali hizmetler daire başkanı yapıyorsunuz. Rüşvet ve tutuklama olayı ile ilgili dağdan, daldan taştan ses var ama sadece Mustafa Demir'den ses yok. Paralardan, ziynet eşyalarından bahsediliyor. 4 bin kişi değil de bin kişi çalışıyor olsaydı böyle şeyler olmaz mıydı. Mustafa Demir açıklama yapmak zorunda. Ve söz konusu savcılığa yapıldığı söylenen şikayet yazılı mı yoksa  sözlü mü yapıldı. Yazılı yapıldı ise Ersan Aksu belgesini kamuoyu ile paylaşsın ve üzerlerindeki yükü hafifletsinler." dedi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Covid'den vefat eden doktorun bir ay önce ağabeyi şimdide kardeşi hayatını kaybetti

Samsun'da Covid'den vefat eden doktorun bir ay önce ağabeyi şimdide kardeşi hayatını kaybetti