28 Ocak 2021 Perşembe

CHP SAMSUN İL BAŞKANI KUNDAK'A CHP'Lİ YAŞAR ZEHİR'DEN ATAKUM BELEDİYESİ TEPKİSİ

CHP Samsun İl Başkanı Kundak'a CHP'li Yaşar Zehir'den Atakum Belediyesi tepkisi

CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak'ın CHP'li Atakum Belediyesinde iş başı yaptırılan akraba özel kalem müdürü konusunu tasvip etmedikleri yönündeki sözlerine CHP eski İl Yöneticisi Yaşar Zehir'den tepki geldi.

03 Ağustos 2019 Cumartesi 16:54 SİYASET

CHP Samsun eski il Yönetim Kurulu üyesi ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu eski Başkan Yardımcısı Yaşar Zehir, CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak'a Atakum Belediyesi ile ilgili yaptığı açıklama nedeni ile tepki gösterdi.


CHP Samsun İl Başkanı Kundak, CHP'li Atakum Belediyesinde Özel Kalem Müdürü olarak iş başı yapan bayan avukatın, belediye başkanının akrabası olması ile ilgili bir gazeteye yaptığı açıklamada, akraba özel kalem müdürünü tasvip etmediklerini söylemişti. 

Bu açıklamalara ise tepki yine CHP'li bir isim olan Yaşar Zehir'den geldi. CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak'ın muhalefet parti il başkanı gibi açıklama yaptığını ve yıpratılmaya çalışılan CHP'li Atakum Belediyesini ifade ettiği sözlerle hedef haline getirdiğini kaydeden CHP Samsun eski İl Yöneticisi Yaşar Zehir, "Halkı ve partilileri Cemil Deveci'ye destek vermek için belediye binası önüne davet ediyorlar, peşine böyle bir açıklama yapıyorlar. CHP İl Başkanı Kundak, kendi partisine bağlı belediyeyi sanki muhalefet partisi il başkanı gibi bir açıklama yaparak gündem yapıyor. Yanlış varsa bu aile içinde konuşulur ama bu basına yansıtılmaz. Bana göre özel kalem müdürü olarak işe alınan kişi, liyakat sahibidir. Özel Kalem başkanın güveneceği bir isim olmalıdır. Sayın belediye başkanımız Cemil Deveci'de güveneceği bir ismi özel kalem görevine getirmiştir. CHP İl Başkanı bunun nesini tasvip etmiyor.  Bir yandan Cemil Deveci'ye destek vermek için partilileri belediye binası önüne çağırıyorsunuz ve il yöneticileride oraya gidiyor, bir yandan da böyle bir açıklama yapıyorsunuz. Bu davranış doğru değildir" dedi.

Atakum Belediyesi eski Başkanı İshak Taşçı ve Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin bir canlı yayına çıkarak gündeme gelen iddiaları tartışması ve ak koyun kara koyunun ortaya çıkartılması gerektiğini söyleyen Yaşar Zehir, CHP İl Yönetiminin bu süreçteki tutumuna tepki gösterdi. 

Atakum Belediyesinde seçim sonrası ortaya birden fazla usulsüzlük iddialarının ortaya saçıldığını, CHP İl Yönetiminin bu konulara odaklanması gerekirken, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin elini güçsüzleştirecek hamleler yaptığını kaydeden Yaşar Zehir, şunları dile getirdi.
"Mevcut İl Yönetiminin içindeki yöneticilerden bazılarının çocuklarının nikahını İshak Taşçı kıydı.  Seçim sürecinde Cemil Deveci'nin adaylığı ile ilgili tercih hakkını başka adaydan yana kullanarak imza veren il yöneticileri de var. Şimdi bu il yöneticileri Cemil Deveci'nin yanında görüntü veriyor. Bu nedenle İl Başkanından özel kalem müdürü ile ilgili böyle bir açıklamanın gelmesi beni şaşırtmadı. Belediyenin içinde bulunduğu mevcut durum ortadadır. İl Başkanlığı bu konuda Cemil Deveci'nin yanında samimi bir şekilde durmalı ve usulsüzlüklerin üzerine gitmelidir. Siz bu usulsüzlüklerle ilgili hiç bir şey söylemeyeceksiniz, ama liyakat sahibi bir kişinin özel kalem müdürü yapılması ile ilgili açıklama yapacaksınız. Bu tasvip edilemez bir durumdur" 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Murat

04 Ağustos 2019 Pazar 07:54

Aile içinde kalır ne demek, yanlış, yanlıştır. Dışarıda hiç liyakatli insan yok mu?. Yanlışı düzelteceğiz diyeceğini, Şu partide de var onu niye eleştirmediniz demek, yanlışı düzeltmez, İmamoğlu, halka güven verdiği için İstanbul'u aldı, Eski de olsa İl Başkanı yapmış birisinin , yanlışı savunması üzücü, Zaten sizin gibi şahısların yüzünden CHP yerinde sayıp durdu.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

13 yaşındaki kıza cinsel içerikli mesajlar gönderen o kamu çalışanına soruşturma açıldı

13 yaşındaki kıza cinsel içerikli mesajlar gönderen o kamu çalışanına soruşturma açıldı