19 Ekim 2021 Salı

CHP SAMSUN İL BAŞKANI TÜRKEL: NEDEN SUSUYORSUNUZ? 10 MİLYON TL PARA KİMİN?

CHP Samsun İl Başkanı Türkel: Neden susuyorsunuz? 10 milyon TL para kimin?

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Samsun Büyükşehir Belediyesinde Daire Başkanının tutuklanması olayı ile ilgili belediden hiç bir açıklama yapılmamasına tepki göstererek, "Yakalanan 10 milyon TL para kimin" diye sordu.

28 Aralık 2020 Pazartesi 18:42 SİYASET

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Samsun Büyükşehir Belediyesinde tutuklanan daire başkanı sonrası olayla ilgili açıklama yapılmaması ve belediye yetkililerinin de sessizliğe bürünmesine tepki gösterdi.


NEDEN SUSUYORSUNUZ
Samsun Büyükşehir Belediyesinde Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Bahattin Karakaş'ın rüşvet iddiası ile tutuklanması sonrası belediye yönetimi ve AK Parti kanadında ciddi bir suskunluğun hakim olduğunu belirten Fatih Türkel, "Neden susuyorsunuz. Bu iddialar doğru değil ise doğru değil desinler, doğru ise de gerekeni yapsınlar. Eğer gündeme gelen söz konusu rakamlar doğru ise İçişleri Bakanlığı gerekli soruşturmayı yapmalı" dedi.

10 MİLYON TL PARA KİMİN
Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'in olayla ilgili Samsun halkına bir açıklama yapma borcu olduğunun altını çizen CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Samsun Kent Haber'e yaptığı açıklamada, şunları dile getirdi.
"Bu parti içi mesele değildir kamunun meselesidir. Kol kırılır yen içinde kalır demenin lüksü yoktur. Bu iddiaların tamamı Samsun halkını ilgilendirir. Samsun halkından aldığımız yetki ile soruyoruz. Termede zimmete geçirilen paralar nerede, büyükşehirde tutuklanan daire başkanının evinde ele geçirildiği iddia edilen 10 milyon lira para kimin. Bu kadar büyük bir parayı bir daire başkanının tek başına biriktirmesi mümkün derseniz, aklımızla dalga geçmiş olursunuz."  
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanı Şahin'den Büyükşehir'e tepki

Yeniden Refah Partisi Samsun İl Başkanı Şahin'den Büyükşehir'e tepki