25 Ekim 2020 Pazar

CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ NESLİHAN HANCIOĞLU YÜZDE 25'LİK SU ZAMMINA TEPKİ GÖSTERDİ

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu yüzde 25'lik su zammına tepki gösterdi

CHP Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Samsun'da 31 Mart yerel seçimleri sonrası suya yüzde 25 oranında zam yapılması ile ilgili yaptığı açıklamada, "Samsunluya yaşatılan, İstanbullu seçmene ders olsun" dedi.

24 Mayıs 2019 Cuma 16:04 SİYASET
Samsun'da su tüketim ve sayaç bakım bedellerinde yapılan zamma tepki gösteren CHP Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, İstanbul'da tekrarlanacak olan belediye başkanlığı seçimine atıfta bulunarak "Bugün göstermelik indirim yapanlar, dereyi geçtikten sonra yine bildiklerini okuyacak. Tıpkı Samsun'da yaptıkları gibi. Bunun bedelini vatandaşlarımız ödeyecek. Samsunluya yaşatılan, İstanbullu seçmene ders olsun!" dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Meclisi'nde AK Parti ve MHP oylarıyla, su tüketim ve sayaç bakım bedellerinde yapılan artışın tartışmaları sürüyor. Karara bir eleştiri de CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'dan geldi.

Hancıoğlu zam kararının, rantçı belediyecilikle halkçı belediyecilik anlayışı arasındaki farkı, en somut şekilde ortaya koyduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

"Bizler seçim döneminde, dilimiz döndüğü ve gücümüz yettiğince vatandaşlarımıza anlatmaya çalıştık. Koltuklarını kaybetmek istemeyenler, seçim öncesi göstermelik indirimlerle vatandaşlarımızı kandırmaya çalıştılar. 'Bu anlayış ne gönül, ne hizmet belediyeciliğidir. Anlayış değişmediği müddetçe, bunun bütün faturasını vatandaşlarımıza ödetecekler' diye uyardık bütün Samsunluları... İki ayda maskeleri düştü."

Hancıoğlu, Samsun'da yapılan su zammı üzerinden, İstanbul'da tekrarlanacak olan belediye başkanlığı seçimine atıfta bulunarak "Bugün göstermelik indirim yapanlar, dereyi geçtikten sonra yine bildiklerini okuyacak. Tıpkı Samsun'da yaptıkları gibi. Bunun bedelini vatandaşlarımız ödeyecek. Samsunluya yaşatılan, İstanbullu seçmene ders olsun! Ancak, İstanbul'luların önünde hâlâ bir fırsat var!" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar su zammına 'Allah'tan korkun' diyerek tepki gösterdi

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar su zammına 'Allah'tan korkun' diyerek tepki gösterdi