24 Eylül 2021 Cuma

CHP TERME İLÇE BAŞKANI YAVUZ'DAN ZİMMET İDDİALARINA İLİŞKİN YENİ SORULAR VE AÇIKLAMA

CHP Terme İlçe Başkanı Yavuz'dan zimmet iddialarına ilişkin yeni sorular ve açıklama

Samsun'da CHP Terme İlçe Başkanı İbrahim Yavuz, Terme Belediyesinde gündeme gelen zimmet iddialarına ilişkin yeni yaptığı açıklamada, "Terme üzerindeki bu şaibeyi kaldırın" çağrısı yaptı.

05 Ocak 2021 Salı 13:49 SİYASET

Samsun'da Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Terme İlçe Başkanı İbrahim Yavuz, Terme Belediyesinde yaşandığı ileri sürülen zimmet iddialarına ilişkin yaptığı açıklamada yeni soruları gündeme getirdi.


Zimmet iddialarına ilişkin Terme Belediyesinden yapılan açıklamanın aydınlatıcı bilgi barındırmadığını söyleyen CHP Terme İlçe Başkanı İbrahim Yavuz, Terme Belediyesinin eski Başkanı Şenol Kul ve yeni başkanı Ali Kılıç'a bazı sorular yöneltti.

Samsun Büyükşehir Belediyesinde Daire Başkanı Bahattin K.'nın tutuklanması sonrası Terme Belediyesinde de gündeme gelen zimmet iddialarına ilişkin yeni bir açıklama yapan CHP Terme İlçe Başkanı Yavuz, 
"Kamuoyunun beklediği sorular hala cevap bulmadı. Belediye Başkanı’nın çıkıp konuyu o zamanda yaşananları eğrisiyle, doğrusuyla anlatmalıdır ki Terme’yi, Terme halkını ve Terme Belediyesi’ni ilgilendiren böyle bir sorunu bir an önce açıklığa kavuşturmalıdır. Böyle bir yolsuzluk var ise Görmedim, Duymadım, Bilmiyorum'u oynayamazsınız gereği ne ise yapmalı, soruşturulması başlatılıp, arkasında kimlerin olduğuna varıncaya kadar aydınlatmalısınız. Yoksa bu zamana kadar tatmin edici bir cevap veremeyişinizin başka bir nedenimi var" dedi.CHP Terme İlçe Başkanı İbrahim Yavuz açıklamasında Terme eski Belediye Başkanı Şenol Kul ve yeni belediye başkanı Ali Kılıç'a ise şu soruları yöneltti.
"Önceki dönem Belediye Başkanı Şenol Kul’un açıklamaları yersiz ve yetersizdir. Konuyu Mustafa Demir’e ve Ali Kılıç’a ilettim demenin bir geçerliliği yoktur, sonuçta söz uçuyor. Siz de zamanında sıkıntıları olduğunu düşündüğünüz ve Mustafa Demir'e önermediğiniz bu kişi hakkındaki şüphelerinizi soruşturma başlatarak gereğini yapabilir, şüphelerinizi giderebilirdiniz. Kaldı ki sizde bu kişiyi seçimden hemen önce 15 Şubat 2019 tarihinde Belediye Başkan Yardımcısı olarak atamışsınız. Mustafa Demir'e önermediğiniz birini seçimden önce neden başkan yardımcısı yaptınız? Bu atama sizin isteğinizle mi yoksa birilerin baskısıyla mı oldu? Hangi bilgiye göre Mustafa Demir' e bu kişinin sıkıntıları var dediğiniz. O sıkıntılar neydi? Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Terme halkının, emekçilerinin alacaklarından vazgeçtiği söylenen paraları zimmetine geçirmeyecek kadar dürüst bir kişilik olduğuna inanıyor, hukukçu kimliği ile de bu sorunu çözeceğine inanmak istiyoruz. Diğer yandan kamuoyunda soruların cevapları bekleniyor. Önceki dönem belediye başkanının yolsuzluk konusunda sizi uyardığı doğru mudur? Eski muhasebe müdürünün zimmetine para geçirdiğini iddialarını biliyor muydunuz? Biliyorsanız neden soruşturma başlatmayıp, üstü kapalı kalmasını sağladınız? İddiaları biliyorsanız bu kişinin Büyükşehire geçişine neden ve nasıl onay verdiniz? Adı geçen kişinin Büyükşehir Belediyesine geçişine onay vermek için zimmetine geçirdiği iddia edilen paradan ödeme aldığınız iddiaları doğru mu? Aldıysanız bu paranın akıbeti nedir. Belediyenin kasasına girmiş midir? Eğer konu hakkında bir fikriniz bilginiz yok ise çıkıp bunu da kamuoyuyla paylaşmanız gerekir. Susarak bir yere varamayacağınız gibi gün geçtikçe üzerinizde kuşkular artacak, Terme adının üzerinde ki itibarda azalacaktır. Unutmayın sizler Terme'yi temsil ediyorsunuz."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Kent Haber yazarı Furkan Eren Özdemir erken seçim ihtimalini değerlendirdi

Samsun Kent Haber yazarı Furkan Eren Özdemir erken seçim ihtimalini değerlendirdi