02 Temmuz 2020 Perşembe

ERHAN USTA FLAŞ AÇIKLAMALAR YAPTI! İYİ PARTİ ADAYI HAYATİ TEKİN SABOTE Mİ EDİLİYOR DİYE SORDU

Erhan Usta flaş açıklamalar yaptı! İYİ Parti adayı Hayati Tekin sabote mi ediliyor diye sordu

Samsun Büyükşehir Belediyesi Bağımsız adayı Erhan Usta, kendisi ile ilgili gündeme getirilen 'Millet İttifakının oylarını bölecek' iddialarına flaş açıklamalarla yanıt verdi İYİ Parti adayı Hayati Tekin için "Sabote mi ediliyor" dedi.

01 Mart 2019 Cuma 15:21 SİYASET

Samsun Büyükşehir Belediyesi Bağımsız adayı Erhan Usta, İYİ Parti'nin kendisine "Seçimi yalnız seninle alırız" diyerek teklif getirdiğini ancak bu teklifi kabul etmediğini açıkladı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Bağımsız adayı Erhan Usta, İYi Parti'den kendisine teklif geldiğini ancak bu teklifi duruşu nedeni ile kabul etmediğini söyleyerek, flaş açıklamalarda bulundu.

Erhan Usta, basın mensupları ile Samsun'un Atakum ilçesinde bulunan Yalı Kafe'de bir toplantı gerçekleştirdi. Bu toplantıda soruları yanıtlayan Erhan Usta, özellikle kendisi için proje açıklamasında bulunan İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu ve CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'e karşılık verirken, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.Bağımsız adaylığı öncesi İYi Parti'nin kendisen "Bu seçim yalnız seninle alırız" dediğini ancak bu teklifi kabul etmediğini kaydeden Erhan Usta, "Belediye başkanlığını garanti görenlerde bu dedikoduyu çıkartıyor. Benim çıkmamam durumunda birileri belediye başkanlığını garanti görüyordu. Bunu İYi Parti İl Başkanı ifa etti, CHP milletvekili ifade etti. Çok talihsiz bir açıklama. O zaman niye aday çıkartıyorsunuz diye sorarlar size. Bize şu şöylendi bizim anketlerimize göre sizin dışınızda hiç bir aday ile seçimi alamıyoruz. Ancak siz çıkarsanız bu seçimi alabiliriz dediler. Biz bu teklifi kabul etmedik.  Millet İttifakı cenahından iki kişinin bu sözü söylemesi çok talihsiz. Madem Erhan Usta'sız seçimi alamıyorlardı, zaten alamayacakları bir seçimi, ben proje isem Millet İttifakın oyunu böleceksem onların bu seçimi kazanması daha da imkansız hale gelmiyor mu. O zaman neden aday çıkartıyorsun sorarlar insana.  Bu azıcık bir siyasi zeka gerektiriyor. Buna inandıklarını düşünmüyorum ama söylememeleri lazım. O zaman bu laflar niye konuşuluyor. Hayati bey sabote mi ediliyor." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

siyasetçi

01 Mart 2019 Cuma 23:13

Erhan usta niye bagimsiz ciktin aile sirketinle ilgili tenkitlerdemi kaldin bagimsiz çıkmanı fuat köktaş mı istedi bagimsiz yoksa akpartli birilerimi seçim kanpanya parası için 5 milyon gibi bir para soz konusumu bu para dogrumu dogru ise ak-partiden kim karsiliyor bunlar ne kadar dogru hayati tekin kayip etmesi için ugrasiyorsun

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Sözcü Gazetesi CHP Atakum adayı Cemil Deveci'nin camide siyaset yaptığını yazdı

Sözcü Gazetesi CHP Atakum adayı Cemil Deveci'nin camide siyaset yaptığını yazdı