29 Şubat 2020 Cumartesi

ERHAN USTA KENDİSİNE PROJE DİYENLERE FENA CEVAP VERDİ: HANGİ SİYASİ ZEKA İLE BUNU SÖYLÜYORLAR

Erhan Usta kendisine proje diyenlere fena cevap verdi: Hangi siyasi zeka ile bunu söylüyorlar

Samsun Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan adayı Erhan Usta, kendisine proje diyen İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu ve CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'e "Bu ahlaksızca lafları söylerken hangi siyasi zeka ile söylüyorlar" dedi.

01 Mart 2019 Cuma 13:40 SİYASET

Samsun Milletvekili ve bağımsız Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Erhan Usta, kendisine proje diyen İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu ve CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'e fena cevap verdi.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan adayı Erhan Usta, bu sabah basın mensupları ile bir araya gelerek açıklamalarda bulundu. 

Bağımsız Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Erhan Usta'ya Atakum Belediyesine bağlı Yalı Kafe'de basın mensupları ile yaptığı toplantıda, gazeteciler kendisine proje denildiğini sordu. Erhan Usta ise bu soruya sert bir cevap vererek, kendisine proje diyen İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu ve CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek'i isim vermeden eleştirdi.Bağımsız adaylığı ile ilgili kendisine proje diyen Güleroğlu ve Kemal Zeybek'e yanıt veren Erhan Usta,  "Böyle bir şey nasıl proje olur, kimin projesi olabilir bu ahlaksızca lafları söylerken hangi siyasi zeka ile söylüyorlar" dedi.

Erhan Usta, yaptığı açıklamada sözlerini şu şekilde sürdürdü.
"Bu sözleri çıkartanlar ayrı kullananlar ayrı. Çıkartanlar Erhan Usta'nın aday olarak çıkmasından rahatsız olanlar. Belediye başkanlığını garanti görenlerde bu dedikoduyu çıkartıyor. Benim çıkmamam durumunda birileri belediye başkanlığını garanti görüyordu. Bunu İYi Parti İl Başkanı ifa etti, CHP milletvekili ifade etti. Çok talihsiz bir açıklama. O zaman niye aday çıkartıyorsunuz diye sorarlar size. Bize şu şöylendi bizim anketlerimize göre sizin dışınızda hiç bir aday ile seçimi alamıyoruz. Ancak siz çıkarsanız bu seçimi alabiliriz dediler. Biz bu teklifi kabul etmedik.  Millet İttifakı cenahından iki kişinin bu sözü söylemesi çok talihsiz. Madem Erhan Usta'sız seçimi alamıyorlardı, zaten alamayacakları bir seçimi, ben proje isem Millet İttifakın oyunu böleceksem onların bu seçimi kazanması daha da imkansız hale gelmiyor mu. O zaman neden aday çıkartıyorsun sorarlar insana.  Bu azıcık bir siyasi zeka gerektiriyor. Buna inandıklarını düşünmüyorum ama söylememeleri lazım. O zaman bu laflar niye konuşuluyor. Hayati bey sabote mi ediliyor."
Kaynak:SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Hakkı

01 Mart 2019 Cuma 13:49

Satın Usta MHP den aday olmanızı isterdik ama aday olmak bir yana partiden attılar. Diğer partiler adaylık teklif ettiğinde ailem istemiyor demek yerine ben bağımsız çıkacağım deseydin durum farklı olurdu. Seçim sonucundan şüphesi olan AKP sen çıktıktan sonra tebrikleri kabul ediyor. Şimdi 3-5 puanla Mustafa Demir seçimi kazanırsa sende 5-10 puan alırsan bu kime yarar? Bak ittifak diyenler mhp amblemi olmadan seçim yapıyorlar. Ankaradan geliyorum mhp genel merkezi dışında üç hilalli bayrak yok.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Fuat Köktaş Saathane Meydanında dert anlatan vatandaşı can kulağı ile dinledi

Fuat Köktaş Saathane Meydanında dert anlatan vatandaşı can kulağı ile dinledi