19 Eylül 2020 Cumartesi

ERHAN USTA THY'DEN SAMSUN İÇİN ANKARA, İSTANBUL VE İZMİR'E HER GÜN UÇAK SEFERİ İSTEDİ

Erhan Usta THY'den Samsun için Ankara, İstanbul ve İzmir'e her gün uçak seferi istedi

Samsun bağımsız Milletvekili Erhan Usta, Türk Hava Yollarına bir yazı yazarak, Samsun'dan Ankara'ya, İstanbul'a ve İzmir'e haftanın her günü gidiş-dönüş olmak üzere uçak seferi konulmasını istedi.

17 Nisan 2019 Çarşamba 21:12 SİYASET

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası(STSO) Başkanı Salih Zeki Murzioğlu ve Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır'ın, Ankara, İstanbul ve izmir'e haftanın her günü uçak seferi konulması ile ilgili talebi, Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, Türk Hava Yollarına iletti.


Samsun Ticaret ve Sanayi Odası ile Samsun Ticaret Borsasının talebi üzerine Türk Hava Yollarına imzasının bulunduğu bir yazı gönderen Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, Samsun'dan Ankara, İstanbul ve İzmir arasında karşılıklı uçak seferleri düzenlenmesine ilişkin destek çağrısına kayıtsız kalmadı ve THY Yönetim Kuruluna ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına resmi olarak başvuruda bulundu.

Haftanın her günü, sabah ve akşam olmak üzere, karşılıklı gidiş ve dönüş olarak Samsun Çarşamba Havalimanıyla, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, İstanbul Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı arasında sefer düzenlenmesini talep eden yazısını sosyal medyadan paylaşan Erhan Usta yaptığı açıklamada ise "Samsun ili, coğrafi konumuyla, sosyal ve ekonomik potansiyeliyle, limanları, serbest bölgesi, lojistik merkezi, organize sanayi bölgeleri, iki önemli ovası, ulaşım ve haberleşme ağlarıyla, güçlü hizmet sektörüyle Karadeniz Bölgesinin en stratejik ve önemli ilidir. Bütün bu olanaklarıyla, güçlü potansiyelinin çok gerisinde olan Samsun ilinin gelişmesi ve gelişirken de komşu illerle de bir sinerji oluşturması ve bölgenin tetikleyici gücü olması adına, bölge halkının ve iş çevrelerinin havayolu sektöründen beklentileri söz konusudur. İlgi yazıda da görüldüğü üzere başta iş çevreleri ve sivil toplum kuruluşları olmak üzere Samsun halkı, haftanın her günü, sabah ve akşam olmak üzere, karşılıklı gidiş ve dönüş olarak Samsun Çarşamba Havalimanıyla, Ankara Esenboğa Havalimanı, İzmir Adnan Menderes Havalimanı, İstanbul Havalimanı ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı arasında sefer düzenlenmesini talep etmektedir. Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak basarak İstiklal Mücadelesini başlattığı 19 Mayıs 1919’un 100. yıl dönümünde, Türkiye’nin dört bir yanında Samsun’umuza gelmeyi arzu eden vatandaşlarımızın da bu bağlamda talepleri olacağı aşikardır" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesinin merak edilen net borcu açıklandı

Samsun Büyükşehir Belediyesinin merak edilen net borcu açıklandı