16 Ocak 2022 Pazar

ERHAN USTA'DAN İŞKUR KURASI AÇIKLAMASI! AK PARTİLİ MECLİS ÜYELERİNİN ÇOCUKLARI ALINIYOR

Erhan Usta'dan İŞKUR kurası açıklaması! AK Partili meclis üyelerinin çocukları alınıyor

İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, Plan Bütçe Komisyonunda İŞKUR kuraları ile işe alınanların AK Partili meclis üyelerinin çocukları olduğunu söyledi.

08 Kasım 2020 Pazar 20:21 SİYASET

İYİ Parti Samsun Milletvekili ve İYİ Parti Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erhan Usta'dan İŞKUR kuraları ile yapılan işe alımları eleştirdi.


TBMM Plan Bütçe Komisyonu toplantısında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'a İŞKUR üzerinden istihdamın arttırılmaya çalışıldığını söyleyerek "Hükümet İŞKUR üzerinden istihdamı arttırmaya çalışıyor" diyerek Toplum Yararına Çalışma uygulamasının siyasi alım olarak kullanıldığını ifade etti.

İYİ Parti Milletvekili Erhan Usta, Plan Bütçe Komisyonunda İŞKUR ile ilgili yaptığı eleştiride Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'a hitaben, "AK Parti il ve ilçelerin verdiği isimler Toplum Yararına Çalışma programlarından ve diğer programlardan da alındı, verildi burası siyasi bir alım olarak kullanıldı. Kura getiriyoruz denildi. Kuraya bakıyorsun 10 tanesi kuradan geliyor, 8 tanesi dışarıdan geliyor. AK Parti'nin meclis üyelerinin çocukları giriyor başka hiç kimse giremiyor. Bu nasıl kuradır arkadaş.  İŞKUR, bu anlamda kamu eliyle devletin finanse ederek işsizlikle mücadele edecek bir kurum değil. Dünya kadar insanı buradan çalıştırıyoruz. Bunu yaparken objektif mi yapıyoruz asla." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Vatandas

10 Kasım 2020 Salı 11:37

Niye samsundaki belediyenize bi bakin bakalim is kurdan kimler girmis kimin esi dostu akrabasi is basi yapmis hani is kur kura ile aliyordu ya masallah belediye hep kuradan sansa es dost akraba cikmis dimi sayin vekil

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir memnuniyet anketi yaptı! Memnuniyet oranının yüzde 78,8 çıktığı açıklandı

Samsun Büyükşehir memnuniyet anketi yaptı! Memnuniyet oranının yüzde 78,8 çıktığı açıklandı