20 Ocak 2022 Perşembe

ERSAN AKSU GÖREVDEN ALINAN İLÇE BAŞKANLARINA AÇIKLAMA YAPIP TEŞEKKÜR ETTİ

Ersan Aksu görevden alınan ilçe başkanlarına açıklama yapıp teşekkür etti

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, istifası alınan 4 ilçe başkanı ile ilgili açıklama yaptı, İlkadım, Atakum, Kavak ve Alaçam İlçe Başkanlıklarında yaşanan gelişmelerle ilgili bilgiler verdi.

10 Aralık 2019 Salı 13:12 SİYASET

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Samsun Kent Haber'in dün yayınladığı 'AK Parti Samsun İl Başkanı Aksu, istifası alınan ilçe başkanlarına teşekkür bile etmedi' başlıklı haberin ardından bugün bir açıklama yaparak  görevden alınan ilçe başkanlarına teşekkür etti.


AK Parti Samsun İl Başkanlığı basın yayın biriminden servis edilen açıklamayı üzerinde işçilik yapmaya dahi gerek duymadan olduğu gibi yayınlıyoruz.

AK Parti Samsun İl Başkanlığı, ilçe kongreleri öncesi değişiklik yapılan ilçe başkanlıkları ile ilgili bir açıklama yayımladı.

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'nun açıklaması şu şekilde:
AK Parti 7. Olağan Kongre süreci 7 Ekim 2019 tarihi itibariyle başlamış olup, devam eden takvime göre, halen; ilçe mahalle delege seçimlerimiz icra edilmektedir. Genel Merkez Teşkilat başkanlığımızca belirlenen takvim çerçevesinde; tüm ilçelerimizde mahalle delege seçimlerimizin tamamlanması planlanmaktadır.

Kongre süreci ve bu sürece ilişkin takvim; planlanan şekliyle devam ederken, kamuoyuna daha önce de ifade edildiği üzere, tüm ilçelerimizde kadrolarımıza tahkimat yaparak ve kongrelerden daha da güçlü çıkarak 2023 kadrolarını oluşturmak amacıyla bazı değişikliklere gitmek gereği hasıl olmuştur.

Bu çerçevede, Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı; Alaçam, Atakum, İlkadım ve Kavak ilçe başkanlarımızın bayrak değişimini karara bağlamıştır. Bu durum; Samsun İl Koordinatörümüz, Trabzon Milletvekilimiz Sayın Adnan Günnar tarafından ilgili ilçe başkanlarımıza bizzat tebliğ edilmiştir.

Bu kapsamda; Alaçam İlçe Başkanımız Sayın Selahattin Alkan, Atakum İlçe Başkanımız Sayın Haluk Köksoy, İlkadım İlçe Başkanımız Sayın Oktay Avcılar ve Kavak İlçe Başkanımız Sayın Osman Atlı'ya gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.

AK Parti Samsun İl Başkanlığı olarak; dört ilçe başkanımıza bugüne kadar gerçekleştirdikleri çalışmalardan dolayı teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi; bu tür gelişmeleri nihai bir sonuç olarak değerlendirmemek gerekir. Arkadaşlarımızla, partimizde değişik görev ve sorumluluklarda birlikte yürümeye ve çalışmaya devam edeceğiz.

Alaçam, Atakum, İlkadım ve Kavak ilçelerimizde ilçe yönetim kurullarımız görevlerine devam etmektedir. Önümüzdeki günlerde; hem ilçe başkanı görevlendirmelerimizi gerçekleştirecek; hem de mahalle delege seçimlerimizi tamamlayarak ilçe teşkilatlarımızı kongrelere hazır hale getireceğiz. Bu zaman zarfında bu ilçelerimizde ilçe başkanlıklarına Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılarımız vekalet edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Niloya Samsun Piazza AVM'ye geliyor

Niloya Samsun Piazza AVM'ye geliyor