25 Ekim 2021 Pazartesi

ERSAN AKSU'DAN MHP'DEN AYRILAN MÜSLÜMAN KESİM DİYEN HASAN UZUNLAR'A TEPKİ

Ersan Aksu'dan MHP'den ayrılan Müslüman kesim diyen Hasan Uzunlar'a tepki

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, MHP'de kalanlara Müslüman değil algısı oluşturan ifadeler kullanan AK Partili Meclis üyesi Hasan Uzunlar'a tepki gösterdi.

21 Aralık 2019 Cumartesi 19:51 SİYASET

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Atatürk'e hakaret paylaşımları ile gündeme gelen Hasan Uzunlar'ın şimdide MHP'lileri hedef alan sosyal medya paylaşımı ile ilgili açıklama yaptı.


AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, daha önce Atatürk ile ilgili paylaşımları nedeni ile tepki gören ve o dönemde AK Parti Grup Başkanvekili olan Hasan Uzunlar'ı genel merkeze şikayet ederek grup başkanvekilliği görevinden aldırmış ayrıca Uzunlar'ı parti disiplin kuruluna sevk etmişti. Yaşanan bu gelişmeler sonrası yaptığı açıklamada Atatürk'e hakaret ettiği iddiası ile gündeme gelen Hasan Uzunlar ,"Yüz kızartıcı bir suçla gündeme gelmediğim için mutluyum" demişti.

Yaşanan bu olayın ardından AK Partili Hasan Uzunlar yine rahat durmayarak bu kezde sosyal medya sayfasında MHP'lileri kızdıracak sözler sarf etti. 

ERSAN AKSU AÇIKLAMA YAPTI
Sosyal medya sayfasında "Her zaman söylerim. MHP'den ayrılan Müslüman kesim Muhsin Yazıcıoğlu ile devam ettiler. Milliyetçi kesim MHP'de kaldı. İP'e de tüm bunlardan artanlar gitti" sözleri ile MHP'de kalanların Müslüman olmadığı algısı oluşturan Hasan Uzunlar'a MHP'liler tepki gösterdi. 

Uzunlar'ın sarf ettiği sözlerin MHP camiasında infial yaratması üzerine bir açıklama yapan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, "Partimizde Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulunan Hasan Uzunlar’ın bugün itibarıyla basında ve sosyal medyada yer alan tartışma ve yorumlara sebep olan paylaşımını tasvip etmemiz mümkün değildir. Bu kabil beyan ve ifadeler partimizin tutum ve görüşünü kesinlikle yansıtmamaktadır. Diğer taraftan ilgili kişi, sosyal medya hesabından ifadelerin kendisine ait olmadığını, sosyal medyada yer alan tartışmadaki ‘bir yorumu’ alıntı olarak paylaştığını beyanla, yanlış anlaşılmalara sebep olmaktan ötürü MHP ve kamuoyundan özür dilemiştir.Bugüne kadar ifade ettiğimiz üzere; AK Partimiz ile Milliyetçi Hareket Partisinin “Cumhur İttifakı” anlayışı vatanımızın ve milletimizin bekasını ve yüceltilmesini esas alan son derece sağlam temellere dayanmaktadır. Bu itibarla “Cumhur İttifakı” İl Başkanları olarak bu zamana kadar olduğu gibi aynı anlayış ve sorumluluk içerisinde bulunduğumuzu kamuoyuyla saygıyla paylaşırım" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atatürk'e hakaretten sonra MHP'lileri ayağa kaldıran Uzunlar özür diledi

Atatürk'e hakaretten sonra MHP'lileri ayağa kaldıran Uzunlar özür diledi