25 Mayıs 2020 Pazartesi

İYİ PARTİ SAMSUN BÜYÜKŞEHİR ADAYI TEKİN O OLAY İÇİN "HIRSIZIN HİÇ Mİ SUÇU YOK" DEDİ

İYİ Parti Samsun Büyükşehir adayı Tekin o olay için

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Hayati Tekin, isminin yazılı olduğu kırmızı plakalı aracın engelli yerine park edilmesi ile ilgili açıklama yaparak, "Hırsızın hiç mi suçu yok" dedi.

14 Şubat 2019 Perşembe 14:18 SİYASET

İYİ Parti'nin Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Hayati Tekin, bugün basın mensupları ile bir araya geldi, seçim çalışmalarına başladığını duyurdu. 


Hayati Tekin, düzenlediği toplantıda, bir süre önce isminin yazılı olduğu kırmızı plakalı aracın engelli yerine park edilmesi ile ilgili soruları da yanıtladı. Samsun'da otopark sorununun bir kangrene dönüştüğünü söyleyen Hayati Tekin,  göreve gelmesi halinde bu sorunun çözümü için projeler geliştireceklerine dikkati çekti.

Kendisinin de dahil olmak üzere Samsun'da yaşayan herkesin otopark ve araç park yeri sorunu yaşadığını belirten Hayati Tekin, ulaşım ağı ile birlikte otopark ve park yeri sorununun çözümü ile ilgili düşüncelerini paylaştı. İsminin yazılı olduğu ve engelli park yerine bırakılan kırmızı plakalı aracın, kendisini bir yere bıraktıktan 5 saniye sonra bulunduğu yerden ayrıldığını kaydeden Hayati Tekin, "O aracın sahibi benim şoförüm değil. Kendisi bir iş adamı ve engelli vatandaşlarımıza da yaptığı yardımlardan dolayı ödül almış bir insan. Bu şehirde herkes aracını park edecek yer sorunu yaşıyor. Bu sorun bir kangren. Biz bu konuda göreve geldiğimizde ciddi çalışmalar yapmayı düşünüyoruz. Parkların altına otopark alanları açmayı düşünüyoruz. Şehirde ciddi anlamda otopark sorunu var. Hocaya sormuşlar kapıyı niye kilitlemedin. Kilitledim demiş.  Anahtarı bir daha çevirseydin, çevirdim. Ya hoca ışığı da yanık bıraksaydın. Ya hoca ara ara camdan baksaydın. Yav kardeşim ne yapsam suç demiş hoca. Hırsızın hiç mi suçu yok.. Problem otopark problemi." dedi.

İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Hayati Tekin ayrıca basın mensuları ile gerçekleştirdiği toplantıda hafif raylı sistem hattının Mert Irmağı boyundan itibaren Duruşehir'in güneyine, oradan da Eğitim Araştırma Hastanesinden Samsun Otogarına bağlanması gerektiğine dikkati çekti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Necati

14 Şubat 2019 Perşembe 14:28

Oradan da Kürt'ün ırmağı boyunca gelip güzel sanatlar durağına bağlanmalı. Bağlanmalı ki Atakum lu aktarma yaparak da olsa Otogara ve Eğitim araştırma hastanesine ulaşabilsin.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Türkiye'de cari açık ilk yarıda 4-5 milyar dolara gerileyebilir

Türkiye'de cari açık ilk yarıda 4-5 milyar dolara gerileyebilir