02 Ağustos 2021 Pazartesi

İYİ PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI AKSOY, ATATÜRK'E HAKARET EDEN MECLİS ÜYESİNE TEPKİ GÖSTERDİ

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Aksoy, Atatürk'e hakaret eden meclis üyesine tepki gösterdi

İYİ Parti'nin yeni Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, Atatürk'e hakaretten ceza alan AK Partili Meclis üyesi Hasan Uzunlar'a verilen ödül gibi görevlere tepki gösterdi.

15 Ağustos 2020 Cumartesi 14:45 SİYASET

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, Atatürk'e hakaretten ceza alan AK Partili Hasan Uzunlar'a tepki gösterdi,  "Başkalarına her türlü iftira ve hakaretleri ödüllendirip  kendilerine en küçük haklı eleştiride bulunanlara yaşama şansı vermiyorlar" dedi.


Atatürk'e hakaretten 10 ay hapis cezası alan AK Partili Meclis üyesi Hasan Uzunlar'a çeşitli görevler verilerek ödüllendirildiği yönündeki haberler üzerine bir açıklama yapan İYİ Parti Samsun İl Başkanı Hasan Aksoy, duruma tepki gösterdi.

Atatürk'ün yanı sıra MHP ve İYİ Parti'ye yönelikte sosyal medyada tartışmalı ve tepki çeken paylaşımlar yapan AK Partili Meclis üyesi Hasan Uzunlar bu nedenle AK Parti Samsun İl Başkanlığı tarafından İl Genel Meclisinde ki AK Parti Grub başkanlığı görevinden alınmıştı. Daha sonra Atatürkçü Düşünce Derneği, Hasan Uzunlar hakkında Atatürk'e hakaretten dava açmış, mahkeme Uzunlar'a 10 ay hapis cezası verirken bu hapis cezasını 5 yıl ertelemişti.

Geçtiğimiz günlerde yapılan İl kongresinde İYİ Parti Samsun İl Başkanı seçilen Hasan Aksoy'da Hasan Uzunlar meselesi ile ilgili yaptığı açıklamada, şunları dile getirdi.
"Bütün dünyada son yüz yılın en büyük lideri olarak saygı duyulan , bugün varlığını borçlu olduğumuz Cumhuriyet ve onun değerlerini  büyük zaferler kazanarak bizlere emanet eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsına , onu savunan siyasi partilere ve bu ülkede  kardeşçe yaşamak için duruşunu tavrını ebediyete intikal etmiş  büyüklerimiz için gösteren duyarlı vatandaşlara inat , kendini bilmez bir şekilde hakaretler eden  ve sonrasında daha da küçülüp niyeti ve suçu ortada  iken inkar eden bir şahsiyetin gündemi meşgul edecek şekilde birden fazla mevkide görevlendirilmesi bizleri ziyadesi ile üzmüştür. Gerek Cumhur İttifakı ortağına , gerek partimize olmayacak sözleri de sarf eden bu kendini bilmez şahsiyetin kendi partisinde bile tepki ile karşılanan tutumuna rağmen mahkemece onanmış 10 aylık cezasını görmezden gelerek bu görevlere atanması . bu görevi veren kişilerin de aynı düşünceyi benimsediği ve desteklediği sonucunu çıkarır.  Başkalarına her türlü iftira ve hakaretleri  ödüllendirip, kendilerine en küçük haklı eleştiride bulunanlara yaşama şansı vermeyen bu düşünce yapısı bilmelidir ki değerlerini hiçe sayanların bu toplumun ahengini bozup huzurunu kaçırmaya hakkı yoktur . Bugüne kadar her fırsatta Kurucu değerler ile sorunu olduğunu hissettiren ve tarihi çarpıtarak yalan ve iftiralar ile siyaset yapmayı marifet sayanlara bu dünyada huzur hakkı ödeyebilirsiniz ama yediğiniz hakların sözde inandığınız fani dünyada size bir huzur vermeyeceği aşikardır . Tavsiyemiz bir an evvel bu yanlışınızdan dönün ve Kurtuluş mücadelesini veren bu şehri daha fazla gerip huzursuz etmeyin"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz gün el ele verme günüdür dedi

Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz gün el ele verme günüdür dedi