24 Temmuz 2021 Cumartesi

İYİ PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI GÜLEROĞLU MHP'YE GERİ DÖNÜN DAVETİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Güleroğlu MHP'ye geri dönün daveti ile ilgili açıklama yaptı

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Av. Recep Güleroğlu, MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ın İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ve İYİ Parti'ye geçen MHP'lilere yaptığı 'MHP'ye geri dönün' daveti ile ilgili açıklama yaptı.

08 Ağustos 2019 Perşembe 15:36 SİYASET

Samsun siyaseti MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ın İYİ Parti'ye geçen ülkücülere MHP'ye geri dönmeleri çağrısı yapması ile biranda ısındı. 


MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, 31 Mart yerel seçim sürecinde İYİ Parti'ye geçen ve İlkadım Belediye Başkanı seçilen Necattin Demirtaş ve ülkücülere MHP'ye geri dönme çağrısı yaparken, Karapıçak'ın bu davetine önce İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar'dan sonra ise İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu'ndan yanıt geldi.

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak'ın Necattin Demirtaş ve ülkücülere yaptığı davet ile ilgili açıklamasında, "Necattin Demirtaş ilkeli bir insandır. MHP'ye geri döneceğini sanmıyorum" demişti.

DAHA DÜNE KADAR İFTARA ATIYORDUNUZ
Bugünde konuyla ilgili İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu'ndan Samsun Kent Haber'e bir açıklama geldi. İYİ Parti Samsun İl Başkanı Güleroğlu, MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak'ın İYİ Parti'ye geçen Necattin Demirtaş ve ülkücülere yaptığı davetin ahlaksız olduğunu söyleyerek, "İYİ Parti'nin kuruluş sebeplerinden bir tanesi ve en önemlisi Milliyetçi Hareket Partisinde yaşanan haksızlık, hukuksuzluk ve antidemokratik uygulamalardır. Dolayısıyla, MHP'de bu anlamda bir değişiklik söz konusu olmadığına ve hatta buna dair bir emare de belirmediğine göre, kaos ortamından kaçan insanların dönüşü hangi saikle mümkün olabilecektir. Kaldı ki; daha düne kadar her türlü iftirayı atmaktan çekinmedikleri, en galiz hakaretleri etmekten geri durmadıkları insanları davet etmek hangi mantığın ürünüdür" dedi. 

DAVET AHLAKSIZ TEKLİF NİTELİĞİNDEDİR
İYİ Parti Samsun İl Başkanı Güleroğlu, yaptığı açıklamada ayrıca şunları dile getirdi.
"İdeolojisini yitirmiş, kuruluş felsefesini inkar eder bir siyaset tarzı benimsemiş ve bir takım şahsi menfaatler uğruna iktidar partisinin payandası olmuş bir partiye dönüş İyi parti saflarına katılmış hiçbir ülkücü için söz konusu dahi değildir. Ufukta beliren bir erken seçim yatırımı olduğu anlaşılan bu teklif siyaseten ahlaksız teklif niteliğindedir ve İYİ parti çatısı altında bulunan tüm ülkücüler açısından yok hükmündedir. Gerçek manada ülkücülerin ve tüm vatanseverlerin siyaset arenasındaki konumu bundan böyle İYİ Partidir. Dolayısıyla, ilkeli siyaset yapma arzusu taşıyan ülkücü kardeşlerimi ve partili partisiz tüm vatanseverleri İYİ Parti çatısı altına davet ediyoruz."
samsunkenthaber.com.tr -Her hakkı saklıdır

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

ÜLKÜCÜ

09 Ağustos 2019 Cuma 21:37

Kimse kusura bakmasın. . Partinizde ülkücü olmayan her kesimden adam var mı var. Siyaseten AKP ve MHP dışında işbirliği yaptınız mı ? Evet.. bunlar hangi ahlaka uygun. Siz artık biz eskiden Ülkücü idik diyebilirsiniz. ilkeli siyasetiniz CHP ile kol kola yürümekmiş.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Yakakent ilçesinde eşek yaşlı adama saldırıp hastanelik etti

Samsun'un Yakakent ilçesinde eşek yaşlı adama saldırıp hastanelik etti