24 Ocak 2022 Pazartesi

İYİ PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI GÜLEROĞLU NECATTİN DEMİRTAŞ'A ÜLTİMATOM VERDİ

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Güleroğlu Necattin Demirtaş'a ültimatom verdi

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu, İYİ Parti İlkadım ilçe Başkanlığının yapılan kongresine katılmayan İYİ Partili İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'a adeta ültimatom verdi.

22 Haziran 2020 Pazartesi 17:00 SİYASET

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu, hafta sonu yapılan İYİ Parti İlkadım İlçe kongresine partisinin belediye başkanı olan Necattin Demirtaş'ın katılmamasını eleştirdi.


Bir süredir son günlerde ismi MHP ile yeniden anılmaya başlanan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın bu nedenle İYİ Parti İlkadım ilçe kongresine katılmadığı ileri sürülmüştü. Necattin Demirtaş'ın İYİ Parti İlkadım İlçe kongresinin yapıldığı gün şehir dışına çıktığı bu nedenle kongreye katılmadığı gündeme gelsede, İYİ Parti cephesinde Demirtaş'ın bu tutumuna eleştiri geldi.

Dün yapılan İYİ Parti İlkadım ilçe kongresinde Burcu Işıtan Satar, yeniden ilçe başkanı seçilirken, İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş'ın başkan seçilen Burcu Işıtan Satar ile arasının açık olduğu da biliniyor. Yapılan kongreye Necattin Demirtaş'ın katılmaması kongre salonunda tepki ve eleştirilere sebep olurken, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu'nun bu nedenle kongre salonunda yaptığı konuşmada "İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş da aramızda olmalıydı. Herkes temsil ettiği makamın hakkını vermeli ve temsil noktasında hareket etmelidir. Birlik ve beraberliği zedeleyici tavırlar içinde olunmamalıdır" dediği öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Mustafa Demir, Çiğdem Karaaslan'a Saathane Meydan projesinin detaylarını anlattı

Mustafa Demir, Çiğdem Karaaslan'a Saathane Meydan projesinin detaylarını anlattı