07 Temmuz 2020 Salı

İYİ PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI ÖMER SÜSLÜ'DEN SÜLALE DEVLETİ UYARISI!

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü'den sülale devleti uyarısı!

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, iktidara yakın olan ya da yakın sendikalara üye olanların hakim, avukat ve doktor olduklarını açıklayarak, "Eğer 2019 yılında bu işe dur diyemezsek biz sülale devleti olacağız" dedi.

25 Mart 2018 Pazar 12:38 SİYASET

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, Samsun Tabip Odası Başkanı Murat Erkan ve Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz'ün partisine yaptığı ziyarette, sülale devleti uyarısında bulundu.


Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz ve Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Murat Erkan, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü’yü ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular

İYİ Parti Samsun İl Başkanlığı’nın gerçekleştirdiği 1. Olağan Genel Kurul’da il başkanlığına seçilerek güven tazeleyen Ömer Süslü’ye ziyaretçi akını yaşanıyor. Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz ve Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Murat Erkan, İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü’yü ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular. Samsun Tabip Odası Başkanı Dr. Murat Erkan ziyarette yaptığı açıklamada, “Bu ülkede yaşayan insanların inancını, niyetini sorgulamak kimsenin hakkı değildir. Biz bu ülkenin değerleriyle büyüdük. Bizim yaptığımız aslında bir değerlendirmedir. Biz bu değerlendirmeyi hem siyasetin hem de komu oyunun görüşüne sunuyoruz. Biz toplumu kesinlikle siz ve biz olarak görmüyoruz. Aynı ülkede yaşayan bu ülkenin evlatlarıyız. Biz herşeyi iyi niyetle ve daha iyi bir gelecek için yapıyoruz” dedi. ‘BUNLARI SORGULAMAMIZ GEREKİR’
Siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerine adaletin düzgün yürümesi için büyük görevler düştüğüne dikkat çeken Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz , “Eğer demokratik bir hukuk devleti varsa orada siyaset var demektir. Siyaseti olmayanın nezaketi, nezaketi olmayanın siyaseti yoktur diye bir anlayış vardır. Bugün Türkiye’de konuşulması gereken konulardan biri budur. Partiler anlamında söylemiyorum. Kurumsal anlamda söylüyorum. Bazı siyasetçilerin irtibatıyla siyasi kurumunun irtibatı arasında dağlar kadar fark vardır. Tüm bunları sorgulamamız gerekir. Bu sorgulamalarda toplumda yeni arayışları ortaya çıkarıyor” diye konuştu.

‘SÜLALE DEVLETİ OLACAĞIZ’
Ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getiren İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, “İktidara yakın olan ya da yakın sendikalara üye olanlar hakim, avukat, doktor oluyorlar. Belki de bu insanlar ön yargılı yaklaşacaklar ve hukuk ile sağlık parçalanacak. Birliğimizi bozacak bir uygulamadır bu.  Türkiye ciddi anlamda bir parti devleti olma yoluna doğru gidiyor. Eğer 2019 yılında bu işe dur diyemezsek biz sülale devleti olacağız. El ele kol kola omuz omuza herkese olacakları anlatmamız lazım.  Bizler çocuklarımızın özellikle de kızlarımızın geleceğinden endişe duyduğumuz için buradayız. Bu kötü gidişatı durdurmamızın tek yolu ise birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmekten geçiyor. Sokak sokak, ev ev dolaşıp vatandaşlarımıza her şeyi anlatacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Hasan Togar: Tekkeköy'de dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan'ı ağırladık

Hasan Togar: Tekkeköy'de dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan'ı ağırladık