23 Eylül 2020 Çarşamba

İYİ PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLİ BEDRİ YAŞAR KUŞ CENNETİNDEKİ ÖRDEK KATLİAMI OLAYINI MECLİSE TAŞIDI

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar Kuş Cennetindeki ördek katliamı olayını meclise taşıdı

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde avcılar tarafından yapılan ördek katliamı olayını TBMM gündemine taşıyarak soru önergesi verdi.

31 Aralık 2018 Pazartesi 13:53 SİYASET

İYi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, UNESCO Dünya Mirası Geçici listesinde bulunan Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde avcılar tarafından yapılan ve tepkilere neden olan ördek katliamı olayını meclise taşıdı.


Samsun'un Bafra ilçesinde yer alan Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde çok sayıda yeşilbaş ördeğin avcılar tarafından katledilmesi olayının gündeme gelmesi sonrası İYi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, TBMM'de olayla ilgili bir soru önergesi verdi.

Avcıların kimliğinin tespit edilemediğinin de basına yansıması üzerine konuyla ilgili açıklama yapan İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, "Bu elzem olayla ilgili Yazılı Soru Önergesi veriyorum. Böylesi bir olayın üzeri kapanmamalıdır" dedi.

Meclis’te dile getirmişti!
Hayvan Haklarına ilişkin duyarlı çalışmalarıyla sık sık gündeme gelen Bedri Yaşar, daha önce Meclis kürsüsünden yaptığı konuşmalarında da birçok defa “Kuş Cenneti”nin korunması konusunda yetkililere çağrı yapmıştı.  Yaşanan bu olaylara karşı önlem almanın ve bunlara çare üretmenin mümkün olduğunu belirten Yaşar; “bu iradeyi ortaya koymak lazım! Makamında olan, yetkisi olan herkesi buradan bir kez daha görevini yapmaya davet ediyorum.

Biz, bu konularla ilgili atacağınız bütün adımlarda iktidarın yanında olacağımızı defalarca ifade ettik. Biz, gelen konunun kimden geldiğine değil vatandaşın lehine mi aleyhine mi olduğuna bakarız. Olumlu olan her türlü kanunu getirin, biz de sizi destekleyelim.” dedi.

Hayvan Hakları Kanunu
Geçtiğimiz günlerde TBMM’ye sunduğu Hayvan Hakları Kanun Teklifinin bu gibi konularda oldukça önemli olduğuna değinen Yaşar; “Biz bir kanun teklifi hazırladık. Meclis Başkanlığına sunduk. Hayvanları öldüren kişi/kişilere hapis cezası verilmesini istedik. Hala Mecliste bekliyor. Şimdi bir kez daha soruyorum; bu teklif neden bekletiliyor? Bugün bir kez daha görüyoruz ki bu teklif hayvan hakları açısından da toplum değerlerimiz açısından da oldukça önemli! Bizim getirdiğimiz teklifi kabul etmek istemiyorlarsa onlar getirsinler biz destekleyelim. Önemli olan bu topluma yararlı olmak.” sözleriyle, verdikleri kanun teklifinin önemini bir kez daha hatırlattı.

Temennimiz, böyle olaylar yaşanmasın! 30 ördeğin avlanmasıyla ilgili duyduğu üzüntüyü defalarca dile getiren Yaşar, "dileğimiz böyle olayların yaşanmamasıdır. Konunun takipçisi olacağım ve kamuoyunu da bilgilendireceğim. Yeni bir yılı karşılamaya hazırlanırken böyle olaylarla karşılaşmak çok üzücü. Tekrarının olamaması için bizlere büyük sorumluluk yüklenmiş durumdadır. Farkındayız, elimizden geleni yapacağız.” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Zihni Şahin, Samsun Büyükşehir'in aldığı yılbaşı tedbirlerini açıkladı

Zihni Şahin, Samsun Büyükşehir'in aldığı yılbaşı tedbirlerini açıkladı