20 Ocak 2022 Perşembe

KARAPIÇAK NECATTİN DEMİRTAŞ'A SÖYLEDİĞİNİZ SÖZLERDEN PİŞMAN MISINIZ SORUSUNA CEVAP VERDİ

Karapıçak Necattin Demirtaş'a söylediğiniz sözlerden pişman mısınız sorusuna cevap verdi

Samsun MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak, MHP'den istifa ederek İYİ Parti'ye geçen Necattin Demirtaş ile ilgili 31 Mart seçim sürecinde sarf ettiği sert sözlerden pişman mısınız sorusuna yine ağır bir cevap verdi.

20 Kasım 2020 Cuma 22:46 SİYASET

MHP Samsun İl Başkanı Abdullan Karapıçak, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ın MHP'ye geri döneceği iddiaları ve Demirtaş ile ilgili seçim sürecinde söylediği sözlere ilişkin gündem olacak açıklamalar yaptı.


SAMİMİ OLARAK DURSAYDI YERİNDE DURURDU
31 Mart seçimleri sonrası MHP'ye yeniden dönüş yapacağı sık sık gündeme gelen İYİ Parti İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ile ilgili de açıklamalar yapan ve 'MHP'ye geri dönecek' iddialarının neden sürekli gündeme geldiği ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak, "Necattin bey benim samimi dostum aile dostum. Böyle bir görüşmemiz yok. Bunu izah etmekten yoruldum. Bir belediye başkanı partisini değiştirecekse önce o partiden istifa eder. Genel başkanla görüşülür olursa olur olmazsa olmaz. Gelen gelir, gelmeyen gelmez. Arkadaşımız çok samimi olarak dursaydı yerinde dururdu. Gerek yoktu bunlara." diye konuştu.

NECATTİN DEMİRTAŞ İLE İLGİLİ SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM
Gazeteciler Noyan Alper Cabbar, İsmail Akduman ve Haydar Öztürk'ün Kanal 362'i canlı yayınında yönelttiği sorulara çarpıcı açıklamalar yapan MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, 31 Mart seçimlerinde MHP'den istifa ederek İYİ Parti'ye geçen Necattin Demirtaş ile ilgili seçim sürecinde sarf ettiği sert sözlerin hatırlatılması üzerine de yine dikkat çekici yanıtlar verdi. 

 

İLKESİNDEN ÇIKAN ADAM İÇİN HER ŞEYİ SÖYLERİM

Necattin Demirtaş'a İYİ Parti'ye geçmesi nedeni ile seçim sürecinde söylediği sözlerin arkasında olduğunu vurgulayan Karapıçak, 'Necattin Demirtaş'a seçim sürecinde asker kaçağı, yoklama kaçağı gibi ifadeler kullandınız. Bu sözlerinizden bugün pişman mısınız? sorusuna cevap veren Karapıçak, "Öyle değil mi. HDP'nin desteklediği aday dedim. Ben sözümü esirgemem yine aynı şeyleri söylerim. Ben pişman olacağımı bir şeyi söylemem. Bizim için MHP için dava önemlidir. Gitmemeliydi. Taş yerinde ağırdır. Belediye başkanı olsan ne olur olmasan ne olur. Ben dün söylediklerimin yine arkasında dururum. MHP şehitler partisidir. Öyle yada böyle. Biz şehitler hareketiyiz. Çıkarlar için, milletin ısrarına dayanamadım da aday oldum, benden örnek alsınlar. Benim hayatım siyaset yapmakla geçti, beni bir yere aday olurken gördünüz mü. Bir defa Canik'te aday olduk o da ay erken doğdu derler ya. Önemli değil. Benim için en büyük makam  il başkanlığı makamı. Biz işe kişisel çıkar, menfaat olarak bakmayız bizim için ilkeler önemli. İlkesinden çıkan adam için ben her şeyi söylerim. Hiç kimse kusura bakmayacak." dedi.


Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr - Her hakkı saklıdır-Kaynak gösterilse dahi başka mecralarda yayınlanamaz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da gökkuşağı çıktı gökyüzü renklendi

Samsun'da gökkuşağı çıktı gökyüzü renklendi