27 Ocak 2022 Perşembe

MHP SAMSUN İL BAŞKANINDAN İYİ PARTİ'NİN ALPARSLAN TÜRKEŞ TEKLİFİNE ZEHİR ZEMBEREK AÇIKLAMA

MHP Samsun İl Başkanından İYİ Parti'nin Alparslan Türkeş teklifine zehir zemberek açıklama

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'tan İYİ Parti'nin Samsun Büyükşehir Meclisinde verdiği Alparslan Türkeş teklifine zehir zemberek açıklama geldi.

11 Ocak 2022 Salı 15:21 SİYASET

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, İYİ Parti'nin Büyükşehir Meclisinde gündeme getirdiği Alparslan Türkeş teklifi ile ilgili açıklama yaptı.


MHP Samsun İl Başkanı Karapıçak, İYİ Parti Grubunun Büyükşehir Meclisinde sunduğu Alparslan Türkeş teklifine tepki göstererek, "Siyasi bir acizlik ve tarih bilmez bir aymazlık örneğidir" dedi.

Abdullah Karapıçak yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin 10 Ocak 2022 tarihli, Ocak ayı olağan toplantısında meclis gündemine, gündem dışı olarak görüşülmek üzere, İP Grup Başkan Vekili Alper Aydemir tarafından gündeme alınmak üzere Meclis başkanlığına sunulan yazılı bir önerge sunulmuştur. Bu yazılı önergede Samsun İli, Atakum İlçesi’nde bulunan Alparslan Bulvarı’nın isminin Alparslan Türkeş Bulvarı olarak değiştirilmesi için temsil ettiği partinin grubu adına girişimde bulunmuştur. Büyükşehir Meclis gündemine getirilen, gündem dışı maddenin gündeme alınmasının gerekçeli bir şekilde anlatılmasına rağmen basına popülist bir siyasi anlayışla “Alparslan ama hangi Alparslan?” gibi basit ve seviyesiz bir şekilde yapılan açıklamalar kabul edilebilir değildir. Millet iradesinin yereldeki temsili olan mecliste, öncesinde de gözlemlenen kişisel şımarıklığını ve aymazlıklarını “siyasi gol atma” çabası ile birleştiren bu şahsın seviyesiz çıkışları ve hadsizlikleri ilk değildir.

TARİH BİLMEZ BİR AYMAZLIK ÖRNEĞİ
Büyükşehir Meclisinin, Grubumuzla birlikte yürüttüğü tarihimize ve Samsunumuza hizmet etmiş şahsiyetlerin cadde, sokak, bulvar ve binalara verilmesi ile ilgili çalışmalar devam ederken bir şekilde “aklına geleni söyleme” refleksi ile yapılan “Alparslan Bulvarının adının Alparslan Türkeş Bulvarı olarak değiştirilmesi” talebi grubumuzda şaşkınlık yaratmıştır. Kendince kurucu liderimiz merhum Başbuğ Alparslan Türkeş ile Türk devletleri tarih boyunca kurduğu onlarca devletten birisi olan Büyük Selçuklu İmparatorluğunun sultanı “Alp Arslan'ı karşı karşıya getirme çabasıyla algı yönetme çabası siyasi bir acizlik ve tarih bilmez bir aymazlık örneğidir. 

TARİHİ ŞAHSİYETLERE BİLGİSİZLİĞİ ÜZERİNDEN BİLEREK VEYA BİLMEYEREK HAKARET ETMEKTEDİR
Bu şahıs “Alparslan ama hangi Alparslan?” diyerek yer adlarının bitişik yazıldığını bilemeyecek kadar Türçeden uzak, Alparslan isminin sıradan bir isim gibi bir bulvara verilebileceğini düşünen, Büyük Selçuklu İmparatorluğu'nun ikinci sultanı, Türklerin Orta Asya'dan Anadolu'ya gelişlerini ve mücadelesini yöneten askeri komutan ve hükümdar olan Alp Arslan’a “Alparslan isminin başına veya sonuna bir unvan eklenmesini” kendince düşünenler neden şanlı Türk tarihini okumadıkları gibi Wikipedia’da “Alp Arslan” diye arama yapmazlar? Bu zihniyet Türk Tarihinden nasiplenememiş, siyasetin seviyesini yerlere seren bir anlayışla tarihi şahsiyetlere bilgisizliği üzerinden bilerek veya bilmeyerek hakaret etmektedir.

ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN ADINI BASİT SİYASİ HAMLELERE VE AYAK OYUNLARINA ALET ETTİRMEYİZ.
Kaldı ki gündeme gelen ne amaca hizmet etmediği anlaşılamayan bu teklifte adı geçen liderimiz Başbuğ Alparslan Türkeş’in Milliyetçi Hareket Partisi’nin rızası olmadan herhangi bir yere adının teklif edilmesini ve kullanılmasına rıza göstermemiz mümkün değildir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Uğur

12 Ocak 2022 Çarşamba 06:29

Lan dürzü rahmetli türkeşin kemikleri sızlıyor sayenizde bize izlenecek bir yol bir partimi bıraktınız yazıklar olsun size utanmanızda yok soytarılığın bir anlamı yok iktidar olacağımız zamanda ittifak yaptınız sen değilmisin arkadaşına iftira atan yanlışı görüp te ortak olmayanları hain ilan ettiler MHP nin açılımını unuttunuz mu siz MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

Mesut

12 Ocak 2022 Çarşamba 05:44

Necaattin Demirtaş’ın MHP ve ülkücü camiaya hoş görünme adı altında yaptığı tutarsız ve çirkin girişimi.Sen ülkücü ayaklarla Türkeş üzerinden pirim yapmayı bırak Başkan, çok istiyorsan yiyorsa İLKADIM ilçesinde bir yere caddeye Türkeş’in adını ver ,Atakuma teklif getirip olmayacak işler için kendine pirim yaptığınımı sanıyon Ülkücü ve MHP Li camia seni silmiştir bunu bilesin Necaattin Başkan.

İsa

12 Ocak 2022 Çarşamba 02:53

Ne kadar mantıksız bir teklifmiş.Vallahi yazık.Ve ucuz bir siyaset hamlesi.Zannedersin bir pkk sempatizanının adına verilmiş sokak adını değiştirmeye çalışıyorlar.Bu teklifi verenlere önerim o kadar milliyetçilikleri varsa Atakum da ismi değiştirilecek yeri onlar çok iyi biliyor.Bem olsam MHP grubu adına oranın ismini değiştirmek için şimdi teklif verirdim.Bak nasıl gol oluyor o zaman Sayıları yetmeyecek ama golü 90 dan yerler.Çok ucuz bir siyasi hamle yapmışlar

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunpor Rapid Bükreş'i Berk Taşkın ve Çinari'nin golleri ile 3-1 yendi

Yılport Samsunpor Rapid Bükreş'i Berk Taşkın ve Çinari'nin golleri ile 3-1 yendi