02 Ağustos 2021 Pazartesi

MİLLETVEKİLİ FUAT KÖKTAŞ SAMSUN'UN YERLİ VE MİLLİ KENEVİR HASADINI YAPTIĞINI AÇIKLADI

Milletvekili Fuat Köktaş Samsun'un yerli ve milli kenevir hasadını yaptığını açıkladı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Samsun'un yerli ve milli kenevir üretimi yaparak hasadını yaptığını açıklayarak, kentin endüstriyel kenevir üssü olacağını söyledi.

10 Ekim 2020 Cumartesi 17:11 SİYASET
Samsun'da üretimi yapılan yerli ve milli Narlı isimli kenevirin ilk hasadı yapılırken AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş,  tekstilden, otomobil sektörüne, ilaç yapımından, uçak kaporta ve kanatları ve gemi gövdesi gibi geniş bir endüstriyel alanda kullanılan kenevirin Samsun'a önemli kazanımlar sağlayacağını açıkladı.

AK Parti Milletvekili Köktaş, Ondokuz Mayıs Üniversitesi bünyesinde kurulan Kenevir Araştırma Enstitüsünün kenevir hasad törenine katılırken, burada yaptığı açıklamada, "Milli bir ürünümüzün yok olmaya yüz tuttuğu bir dönemde, Cumhurbaşkanımızın sesiyle yeniden kenevire önem vermeye başladık. Akademisyenlerimizin bu alanda çalışmaya yapmaya başlamasıyla da özel sektör ve sanayi de harekete geçmeye başladı. Son iki aydır OMÜ ve kurumlarımızın girişimiyle kenevir, Samsun’u da aşarak ülkemizin gündemine girdi.” diye konuştu.

Kenevirle ilgili yasal süreçlerin ve bir takım parametrelerin olduğuna dikkat çeken milletvekili Fuat Köktaş, bu konuda çalışmalara devam ettiklerini belirtti. Hasadın hayırlı, ürünün bereketli olmasını dileyen Fuat Köktaş  şunları dile getirdi.
"Allah bize nice hasatlar yapmayı, nice ürün sertifikaları almayı nasip etsin. Bu endüstriyel alana taşıyacağımızı ümit ediyorum. Yeter ki birliğimizi, azmimizi, heyecanımızı kaybetmeyelim."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Çiftlik caddesi otopark ücretlerine iki kat zam yapıldı

Samsun'da Çiftlik caddesi otopark ücretlerine iki kat zam yapıldı