02 Aralık 2021 Perşembe

SADİR DURMAZ'DAN SAMSUN'DA LÜTFÜ TÜRKKAN TEPKİSİ! YANINA BIRAKMAYACAĞIZ

Sadir Durmaz'dan Samsun'da Lütfü Türkkan tepkisi! Yanına bırakmayacağız

Samsun'da MHP İl Başkanlığının düzenlediği İl İl Anadolu Adım Adım 2023 toplantısında konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Lütfü Türkkan'a çok sert tepki gösterdi.

21 Kasım 2021 Pazar 14:38 SİYASET

Samsun'da MHP İl Başkanlığı, İl İl Anadolu Adım Adım 2023 toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Lütfü Türkkan'a "Şehit yakınına dil uzatan alçağın her türlü cezayı alması ve gazi mecliste kalmaması için elimizden geleni yapacağız. Yanına bırakmayacağız" sözleri ile tepki gösterdi. 


Şehit Ömer Halis Demir toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda konuşan Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, şehit yakınına küfür etme olayı ile gündeme gelen İYİ Parti Milletvekili Lütfü Türkkan'a çok sert sözlerle tepki gösterdi.

Sivil toplum örgütü temsilcileri, esnaf odası başkanları ve partililerin katıldığı İl İl Anadolu Adım Adım 2023 toplantısında CHP ve İYİ  Partiyi eleştiren MHP Genel Başkan Yardımcısı Durmaz, şehit yakınına küfür olayı için Lütfü Türkkan'a "Yazıklar olsun. Şehidimize, gazimize uzanacak eli kırarız. Şehit yakınına dil uzatan alçağın her türlü cezayı alması ve gazi mecliste kalmaması için elimizden geleni yapacağız. Yanına bırakmayacağız." dedi.Toplantıya MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak'ın yanı sıra MHP Adana Milletvekili Ayşe Sibel Ersoy, MHP Samsun İl Başkan Yardımcıları Ayhan Koçal, Harun Karapıçak, Burhan Mucur, Meclis üyesi Aykut Çepni, Hayri Atmaca, Cemalettin Kola, Mustafa Umar ile MHP İlçe Başkanları da katıldı.

Sadir Durmaz, Lütfü Türkkan'a yönelik tepkisinde, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e de gönderme yaparak, "Keşke şehit yakınına söylediğiniz o hakareti, size 'Burası Kürdistan' diyen teröriste söyleyebilseydiniz" eleştirisi getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da işadamı Ali Hikmet Karaosmanoğlu hayatını İlknur Elbir ile birleştirdi

Samsun'da işadamı Ali Hikmet Karaosmanoğlu hayatını İlknur Elbir ile birleştirdi