18 Haziran 2021 Cuma

SAMSUN AK PARTİ İL BAŞKANLIĞINA ESKİ MİLLETVEKİLİ MUSA UZUNKAYA ADAY OLACAK MI

Samsun AK Parti il Başkanlığına eski Milletvekili Musa Uzunkaya aday olacak mı

Samsun AK Parti il Başkanlığına eski Milletvekili Musa Uzunkaya aday olacak mı. Samsun AK Parti'de il Başkanlığına eski Milletvekili Musa Uzunkaya'nın aday olacağı gündeme geldi.

16 Aralık 2019 Pazartesi 16:57 SİYASET

Samsun AK Parti'de delege seçimleri başlarken yapılacak ilçe ve il kongresi nedeniyle aday olacak isimlerle ilgili gündem hızlı bir şekilde değişmeye başladı. Samsun AK Parti'de şimdi de eski Milletvekili Musa Uzunkaya'nın İl Başkanlığına aday olacağı gündeme geldi.


AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu'nun koltuğuna talip olan isimler siyaset sahnesine yavaş yavaş çıkmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Mehmet Teyyare AK Parti Samsun İl Başkanlığına aday olduğunu açıklarken, peşinden AK Parti Samsun eski il yöneticisi ve eski milletvekili aday adayı iş adamı Murat Çelik, İl Başkanlığına aday olduğunu duyurmuştu.

Samsun'da AK Parti kulislerinde yapılacak il kongresi için İl Başkanlığına aday olacağı gündeme gelen farklı isimlerde yer alırken, eski milletvekilleri Ahmet Yeni ve Hasan Basri Kurt'un isimleri de il başkan adayı olacak isimler arasında yer aldı. Şimdilik Ahmet Yeni ve Hasan basri Kurt cephesinde İl Başkanlığına aday olup olmayacakları ile ilgili net bir sinyal gelmezken, söz konusu bu isimler AK Parti kulislerinde konuşulmaya devam ediyor.

Son olarak AK Parti Samsun il Başkanlığı için eski milletvekili ve AK Parti'nin kurucuları arasında yer alan Musa Uzunkaya'nın da adı İl Başkanlığına aday olacak isimler arasında anılmaya başlandı. Şu ara bu konu AK Partililer arasında konuşulurken, Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni ve İnternet Medya Bilişim Federasyonu Samsun İl Temsilcisi Haydar Öztürk, Musa Uzunkaya'yı telefonla arayarak  Samsun İl Başkanlığına aday olup olmayacağı ile ilgili görüş aldı.

Musa Uzunkaya,  Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni ve İnternet Medya Bilişim Federasyonu Samsun İl Temsilcisi Haydar Öztürk'e AK Parti Samsun İl Başkanlığına aday olup olmayacağı ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Bu konunun konuşulduğu yönünde bana da bilgiler geliyor. Ancak ben bu konuda bir şey düşünmüyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK  Parti İlkadım ilçe Başkanlığı için ağabey konumunda bir isim gündemde

AK Parti İlkadım ilçe Başkanlığı için ağabey konumunda bir isim gündemde