22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN AK PARTİ'DE İLÇE KONGRELERİNİN BAŞLAYACAĞI TARİHLER BELLİ OLDU

Samsun AK Parti'de ilçe kongrelerinin başlayacağı tarihler belli oldu

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Samsun'da her 5 seçmenden birinin AK Parti'ye üye olduğunu belirterek, Samsun'da ilçe kongrelerinin başlayacağı tarihleri açıkladı.

19 Şubat 2020 Çarşamba 11:34 SİYASET

AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, düzenlediği basın toplantısında ilçe kongrelerinin başlayacağı tarihleri açıkladı. Samsun AK Parti'de ilçe kongrelerinin tarihi belli oldu.


AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, yaptığı açıklamada ilçe kongrelerinin başlayacağını belirterek, "İlk ilçe kongremizi Canik'te yapacağız. Kesinleşen tarihler itibariyle 22 Şubat 2020 tarihinde Canik İlçe Kongremizi gerçekleştireceğiz. 23 Şubat 2020 tarihinde Havza İlçe Kongremizi gerçekleştireceğiz. 21 Mart 2020 tarihinde 19 Mayıs İlçe Kongremizi ve 22 Mart 2020 tarihinde Çarşamba İlçe Kongremizi yapacağız. İlçe kongre süreçleri 7. aya kadar devam edecek. Kongreler AK Parti'mizde coşkudur, heyecandır, teşkilat bayramıdır, birlik beraberliktir" dedi.

BAYRAK DEĞİŞİMİ YAŞANDI
Kongre süreci ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, sözlerine şöyle devam etti: "7 Ekim 2019'da kongre sürecimiz başladı. Kongre sürecimiz ile ilgili olarak Samsun'umuzda delege seçimlerimiz büyük ölçüde tamamlandı. Bazı ilçelerimizde bayrak değişimi de bu süreçte yaşandı. İlkadım'da Dursun Mücahit Erbin, Atakum'da Abdülkadir Köstek, Alaçam'da Hasan Özdemir arkadaşlarımız ilçe başkanı olarak atanarak göreve başladılar. İlçe başkanlarımızı tebrik ediyor ve görevlerinde başarılar diliyorum. Geçmiş dönemlerden bu zaman kadar görev yapmış olan ve bayrağı devreden ilçe başkanlarımıza da teşekkür ediyorum. Her biri bizim dava ve yol arkadışımızdır. Bundan böyle de bu devam edecektir. Kavak ilçemizde de bayrağı devralacak ilçe başkanı atamamız önümüzdeki günlerde yapılacaktır.

ÜYE SAYIMIZ ARTACAK
Samsun'da her 5 seçmenimizden biri AK Parti'ye üye. Kurulduğu günden itibaren AK Parti'ye Samsun'da vatandaşlarımızın çok ciddi anlamda teveccühü oldu. Hemşehrilerimiz bu davaya sahip çıktılar. Türkiye'nin kaderiyle AK Parti'nin kaderi birdir. Bu çerçevede Samsun'da üye sayımızı çok daha yukarılara çıkarmanın kararlılığı içerisindeyiz.SAMSUN İÇİN İNANDIĞIN YOLDA YÜRÜ
Kongrelerimizi "TÜRKİYE İÇİN SAMSUN İÇİN İNANDIĞIN YOLDA YÜRÜ" sloganıyla gerçekleştireceğiz. Şölen ve bayram havasında bu çalışmalarımız ortaya konacak. İlçe kongrelerimizin ardından İl Kongreleri süreci başlayacak. 9. ve 12. aylar arasında il kongrelerimizi yapacağız. Kongre sloganımız "İNANDIĞIN YOLDA YÜRÜ". 2023'e giden süreçte inandığımız büyük Türkiye yolunda hep birlikte yürüyeceğiz. İnşallah 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ülkemizi milletimizle birlikte taşıyacağız.      

SİYASET AKADEMİSİ'NE REKOR BAŞVURU
2008 yılından bu yana AK Parti'nin klasiği haline gelen Siyaset Akademisi çalışmalarımızı da başlattık. AR-GE birim başkanlığımız bünyesinde bu yıl 38 ilde siyaset akademisi çalışmamız olacak. Siyaset Akademisine rekor başvuru oldu. Biz, " Siyaset akademide başlar" diyoruz. Samsun'da teşkilatımızın içerisinden veya dışından toplam 612 başvuru oldu. Mart ayı başı itibariyle siyaset akademisi ile ilgili derslerimiz başlayacak.

MİLLETİMİZ GEREKEN DERSİ YİNE VERECEKTİR  
28 Şubat tarihi geçmişten zihinimize geliyor. Son günlerde özellikle bazı vesayet kırıntılarının senkronize sesler çıkarttığını hep beraber görüyoruz. 1960'tan başlayarak 5-6 defa muhtelif darbe teşebbüslerine ve girişimlerine maruz kalmış, mağdur olmuş milletin bir ferdi olarak paylaşmak istiyorumki en son girişimde 15 Temmnuz 2016'da milletimizin meydanlarda verdiği dersle kendini ortaya koymasıyla karşılık buldu. Bu tarz bir durum söz konusu olduğunda 83 milyon hep beraber omuz omuza 15 Temmuz 2016'da olduğu gibi yine gereken  dersi milletimiz vermeye hazırdır.  

AK PARTİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
Partimiz kurulduğu andan itibaren çığ gibi büyüyerek geldi. Geçmişten bugüne görev alan tüm il başkanlarımıza ve ilçe başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz günlerde kuruluştan günümüze tüm il başkanlarımızın katılımlarıyla istişare ve değerlendişme toplantılarını Ankara'da gerçekleştirmiştik. Şimdi 24 Şubat 2020 tarihinde kuruluştan günümüze tüm ilçe başkanlarımız ile Ankara'da değerlendirme ve istişare toplantıları yapılacak. Akabinde de Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle tüm Türkiye'de kuruluştan günümüze kadarki ilçe başkanlarımızın katılımıyla program gerçekleşecek."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Murat

19 Şubat 2020 Çarşamba 15:35

Bu kafayla yeni seçimleri göremezsin sen gönüllü üye sayınız kaç Samsun oy sayınızla üye sayınız tutuyor mu?

İrfan

19 Şubat 2020 Çarşamba 15:32

Her 5 seçemenden biri oy veriyor mu acaba bende üyeyim ama oy vermiyorum bu yanıltıyor işte sizi önemli olan üye sayınız değil gönüldaş sayınız bir zamanlar gönüllüydük ama maalesef oy kullanmıyorum artık sizler gibi menfaatcileri görünce bence artık 5 seçmeden 1 böyle

Kavak

19 Şubat 2020 Çarşamba 12:34

Sayın başkan 2 aydır kavak ilçe başkanı atayamadiniz parti bitme noktasına gidiyor isteyen adaya değil adamı olan aday gösterilmek isteniyor bu zihniyet le bir yere varılmaz 15 yıllık davadan. Sogutulduk bu son şansı Parti'nin toplanmasi için iyi değerlendirmek lazim

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Hancıoğlu'nun Samsun'un sorunları ile ilgili yaptığı konuşma gündem oldu

Hancıoğlu'nun Samsun'un sorunları ile ilgili yaptığı konuşma gündem oldu