21 Eylül 2020 Pazartesi

SAMSUN BUGÜN HAYATİ TEKİN VE ERHAN USTA'NIN MİTİNGİNİ KONUŞTU

Samsun bugün Hayati Tekin ve Erhan Usta'nın mitingini konuştu

Samsun bugün İYİ Parti Samsun Büyükşehir adayı Hayati Tekin ve bağımsız büyükşehir adayı Erhan Usta'nın mitingini konuştu.

03 Şubat 2019 Pazar 21:45 SİYASET

Samsun'da İYi Parti Büyükşehir adayı Hayati Tekin ve bağımsız büyükşehir adayı Erhan Usta, partililer ve vatandaşlar tarafından coşku içinde karşılandı.


İYİ Parti Samsun Büyükşehir adayı Hayati Tekin, Ankara kara yolunda partililer tarafından coşku içinde karşılandı. Hayati Tekin Ankara yolunda yapılan karşılamanın ardından araç konvoyu eşliğinde İYİ Parti Samsun İl Başkanlığı binası önüne geldi. Burada da partililer ve vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaşan Hayati Tekin, 31 Mart yerel seçimleri için adeta gövde gösterisi yaptı.

Hayati Tekin, İYİ Parti Samsun İl Başkanlığı binası önünde yaptığı konuşmada ise 

"Hedeflerim büyük. Karadeniz ekonomik işbirliği çerçevesinde yapacağımız girişimlerle Samsun'u uçuracak, şaha kaldıracağız. Bunu, çocuklarımız ve geleceğiniz için yapacağız. Yaptığımızda göreceksiniz ki, yüzünüzün akıyla çıkacağız. Biz, bu şehir için planladığımız projelerimize güveniyoruz. Samsun şehri ve Samsunspor için çok "partal" atıldı. Size şunu vereceğiz. Şunu yapacağız dediler. Ne yaptılar? Biz, görevde olduğumuz sürece Samsunspor'u bir daha düşmemek üzere Süper Lig'e hep beraber taşıyacağız. Bunun alt yapısı için çalışmalarımız tamam. Bizlere inanın diyoruz.  Allahın izniyle bu şehri sadece Türkiye'de değil, Dünya'da konuşulan şehirler arasına hep beraber sokacağız. Bu tarihi hep beraber yazacağız. Gelecekte çocuklarınız ellerinizden öpecek ve, "anne, baba, bu şehri iyi ki Hayati Tekin'e emanet etmişsiniz" diyecekler Sizin başkanlığınıza değil, hizmetkârlığınıza talibim. Sözlerime son verirken, kendimi sizlere, sizi de yüce yaradana, Allah'a emanet ediyorum. Başarılarda buluşmak üzere, saolun, var olun."dedi.

Hayati Tekin'in ardından MHP'den ihraç edilen ve bağımsız milletvekili olan Erhan Usta'da Samsun'a gelerek Tütün İskelesinde bir miting yaptı. Tütün İskelesinde yoğun ilgi gören ve mitingi çok sayıda vatandaş tarafından izlenen Samsun Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan adayı Erhan Usta'da önemli açıklamalar yaptı.

Hayati Tekin'in de Erhan Usta'nın da Samsun'da yaptıkları miting şehirde siyasi çevrelerce en çok konuşulan ve takip edilen iki ayrı etkinlik oldu. 

Erhan Usta, Tütün İskelesinde yaptığı konuşmada, "Samsun'da inanın parti ayrımı gözetmedim. Herkesin sıkıntısına çözüm bulmaya çalıştım. Belediye başkanlığımda da aynı şekilde olacak. Benim arkamda sermaye yok, benim arkamda sizler varsınız. Sizlerle birlikte çalışacağız. Kutuplaştırıcı bir siyasi ortam var. Bu ortamda insanlar rahat oy veremiyor. Bu siyasi ortam seçmenin özgür iradesine gem vuruyor. İşte bu yüzden bağımsız olarak çıktık herkesin adayı olduk. Biz bölmek için değil birleştirmek için geliyoruz. Fitneyi fesadı aramıza almıyoruz. Gün birlik günüdür. Seçmen rahatsız seçmene adaylar dayatılıyor. Seçmen alternatifsiz bırakılıyor. En güzel ittifak seçmenin tabanda yaptığı ittifaktır. Bu dayatmalara ne ben ne siz boyun eğeceksiniz. Samsun'da bir meşale yakacağız. Nasıl olurmuş görecekler. Samsunda bağımsız aday seçiliyor mu seçilmiyor mu görecekler. En zoruna talip oldum. Hep birlikte başaracağız. İlkelerimden hiç taviz vermedim. Bedel ödemekten korkmadım, ben buraya bedel ödeyerek geliyorum. Verilecek can varsa o canı da vermeye hazırım. Milletimin ikbalini siyasi ikbalime tercih etmedim. Milletin yanında oldum. Partimin hakkını hukkunu savundum. Şimdi de kendimi milletime teslim ediyorum. 31 Mart seçimleri bir dönüm noktası olacak. Bundan sonra kimse kimseye aday dayatamayacak. eçim kaybettirmeye değil, seçim kazanmaya geliyoruz. Hesabı onlar yapsın" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunlu meslekten ihraç öğretmen Düzce'de çalıştığı inşaattan düşerek yaşamını yitirdi

Samsunlu meslekten ihraç öğretmen Düzce'de çalıştığı inşaattan düşerek yaşamını yitirdi