03 Temmuz 2020 Cuma

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR ADAYI MUSTAFA DEMİR KONKORDATO İDDİASINA CEVAP VERDİ

Samsun Büyükşehir adayı Mustafa Demir konkordato iddiasına cevap verdi

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mustafa Demir, şirketinin konkordato ilan ettiği yönündeki iddiaya cevap verdi.

24 Ocak 2019 Perşembe 21:50 SİYASET

AK Parti Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mustafa Demir, HaberAKS televizyonunda canlı olarak yayınlanan Seçim 2019 programına katıldı, burada kendisine yöneltilen konkordato sorusuna cevap verdi.


Cumhur İttifakının Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı olan Mustafa Demir, adaylığı açıklandıktan sonra kendisi ile ilgili gündeme getirilen 'Konkordato ilan etti' iddiasına açıklık getirdi. Haber AKS TV Genel Yayın Yönetmeni Ümit Ceylan, Seçim 2019 programına katılan Mustafa Demir'e bu soruyu yöneltti.



ŞİRKET BENİM DEĞİL AĞABEYİMİN
Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara'nın da hazır bulunduğu ve sorular yönelttiği Mustafa Demir, konkordato iddiası ile ilgili yaptığı açıklamada,  "Şirket benim değil ağabeyime ait bir şirket. İstanbul da döviz borcu vardı, dövizin artması ile sıkıntıya düştü. Üretimine devam ediyor. Ödemelerini de yapılandırıyorlar. Ticari olarak benimle bir bağı yok.  84'lerden beri ağabeyimle bir ticari bağımızın olmadığı bir şirket. Ne yazık ki bu meseleyi benim adaylığım vesilesiyle siyasi dezenformasyon kurma anlamında kullandılar. Bunu da Samsun kamuoyunun takdirine sunuyorum" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da CHP'li Meclis üyesi Cengiz Akşan parti binası önünde oturma eylemi başlattı

Samsun'da CHP'li Meclis üyesi Cengiz Akşan parti binası önünde oturma eylemi başlattı