24 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN CHP İL BAŞKANI KUNDAK, ATAKUM BELEDİYESİNDE YEĞEN ATAMASINI ELEŞTİRDİ

Samsun CHP İl Başkanı Kundak, Atakum Belediyesinde yeğen atamasını eleştirdi

CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, CHP'li Atakum Belediyesinde özel kalem müdürünün başkanın yeğeni olmasını tasvip etmediklerini açıklarken, AK Parti döneminde belediyelerde işe alınan akrabalarla ilgili ise tek bir söz söylemedi.

02 Ağustos 2019 Cuma 12:43 SİYASET

CHP Samsun İl Başkanı Mehmet Kundak, Atakum Belediyesinde başkan yeğeninin belediyede Özel Kalem Müdürü yapılmasını eleştirerek " Olmaması gerekirdi” dedi.


Türkiye gündemine yeğen atamasıyla oturan Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, ulusal gazetelere manşet oldu. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Benim akrabam dahi olsa işe almayın’ dedi ancak Başkan Deveci eşi Gülay Deveci’nin yeğeni Merve Selin Cengiz’i özel kalem müdürü olarak atadı. 

CHP Lideri Kılıçdaoğlu’ndan sonra bir eleştiri de CHP İl Başkanı Mehmet Kundak’tan geldi. AK Parti’nin akraba atamalarını eleştirdiklerini hatırlatan İl Başkanı Kundak, “Eleştirdiğimiz akraba atamalarını bizim belediye başkanlarımızın yapması doğru değil” diye konuştu.

ÖZEL KALEM LİYAKAT SAHİBİ
Hedef Halk Gazetesinden Zekeriya Fırat'ın haberine göre Atakum Belediyesi Özel Kalem Müdürü Merve Selin Cengiz’in liyakati dolayısıyla göreve getirildiğini söyleyen Kundak, “Akrabalıktan dolayı bir atama olduğunu düşünmüyorum. Liyakatsız, eğitim durumu eksik denilecek birisi değil. Onun dışında da birinci derece akraba da değil. Genel başkanın da söylediği zaten birçok belediyede onlar senelerce kendi adamlarını oraya buraya yerleştirmişler. En azından Cumhurbaşkanı’nın damadı bakan oldu. Böyle bir ortamda özellikle havuz medyasının kaşıdığı bir konu. Bu olayları bizim yapmamamız lazım” ifadelerini kullandı.

BİZ TASVİP ETMİYORUZ
CHP Lideri Kılaçdaroğlu’nun uyarısından sonra CHP’li bazı belediyelerin geri adım attığını söyleyen İl Başkanı Mehmet Kundak, “Genel başkanda sitem tarzında başkanlara açıklamalarda bulundu yüzlerine yüzlerine. Biz böyle söylerken siz nasıl böyle atamalar yaparsınız dercesine. Önceki günde milletvekilimiz Özgür Özel bu konuda bir önerge vereceğimizi açıkladı. Bizim tasvip ettiğimiz bir hadise değil. Ancak insanları tek bir açıdan değil, diğer açılardan da değerlendirmek gerekiyor. Görevden alma başkanın insiyatifinde olan bir durum. Yararlı olacağını düşünüyorsa kalmalı” dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediyesi eski Başkanı Taşçı'dan Deveci'ye tepki! Yapamıyorsan istifa et

Atakum Belediyesi eski Başkanı Taşçı'dan Deveci'ye tepki! Yapamıyorsan istifa et