20 Ocak 2022 Perşembe

SAMSUN CHP'DE ESKİ İL BAŞKANIN SİTEMİ SONRASI PARTİLİLER ARASINDA KOLTUK TARTIŞMASI ÇIKTI

Samsun CHP'de eski il başkanın sitemi sonrası partililer arasında koltuk tartışması çıktı

Samsun'da CHP'nin eski İl Başkanı Dinçer Soylu, parti binasında bulunan Konferans ve Eğitim Salonunun il yönetimi tarafından boşaltıldığını açıkladı, partililer arasında koltuk atışması çıktı.

11 Ekim 2020 Pazar 13:26 SİYASET

Samsun CHP'nin eski İl Başkanı Dinçer Soylu'nun il başkanlığı binasında bulunan konferans ve eğitim salonunun oda yapılmak için boşaltıldığını sosyal medya sayfasından açıklaması sonrası partililer arasında ilginç tartışma ve atışmalar çıktı.


CHP Samsun İl Başkanlığı binasında buluna konferans ve eğitim salonunun yapımında büyük emeği olduğunu söyleyen eski il başkanı Dinçer Soylu, sosyal medya sayfasından yaptığı paylaşımda konferans ve eğitim salonu ile ilgili, "Zamanın parasıyla 70 bin lira masraf yapılarak partiye kazandırıldı.Ama bugün duydum ki Konferans Salonu ve Eğitim salonu parti yöneticilerine oda yapmak için boşaltılmış.Yani artık partimizin konferans ve eğitim salonu yok. Bu güne kadar bir sürü şeyi duymazdan geldim, ama bu duruma kayıtsız kalamadım çünkü orada emeğim var ve orası yapılsın diye katkı veren insanların emekleri var. Ordaki her malzemenin demirbaş listesinde kayıtları da mevcut. Artık yeter diyorum. Azıcık emeğe saygınız olsun" dedi.

KOLTUKLAR ÇALINDI İDDİASI
Dinçer Soylu'nun bu sitemi sonrası sosyal medyada CHP'liler arasında konferans ve eğitim salonunda bulunan koltukların nereye gittiği konusunda tartışmalar başladı. CHP Samsun eski İl Yöneticisi Yaşar Zehir, Dinçer Soylu'nun paylaşımına 100 koltuğun ortada olmadığı yönünde bir yorum yazarken, koltukların çalındığını ve hiç bir yöneticinin bu koltukların nerede olduğunu bilmediğini öne sürdü.CHP İlkadım eski İlçe Başkanı Av. Arzu Sabuncu'da tartışmaya katılırken, Sabuncu "Evet Başkanım çok şeyler duyuyoruz daha da üzücü ama artık susmak doğru değil. Gerekli platformda, gerektiği gibi konuşma zamanı gelmiştir" diyerek Dinçer Soylu'nun sosyal medyadan yaptığı siteme destek verdi.

CHP İL BAŞKANI FATİH TÜRKEL'DE TARTIŞMAYA KATILDI
CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel'in de katıldığı sosyal medya tartışmasında iddialar ve ithamlar havalarda uçuştu. CHP Samsun İl Başkanı Türkel, eski il başkanı Dinçer Soylu'ya "Sayın Dinçer başkanım Siz benim İl başkanımız.Keşke beni arayıp detaylarını sosyal medyadan değil bana sorsaydınız. Biz parti büyüklerimizden böyle gördük. Telefonum sizde var lakin" diyerek cep telefonu numarasını gönderdi.

Fatih Türkel, ayrıca Dinçer Soylu'nun sitemi ile ilgili yorum yapan CHP eski İl Yöneticilerinden Aylin Tat ve CHP eski İlkadım İlçe Başkanı Av. Arzu Sabuncu'ya da yanıt vererek, "Ayrıca yorum yapan Eski il başkanımız Aylin Tat'ı, eski İlkadım İlçe başkanımız Arzu Sabuncu başkanımı ve sizi yeni koferans salonumuzu ve yeni yönetim birimlerimizi görmek üzere il binamıza davet ediyorum. Telefonumu yazdım beklerim." diyerek davette bulundu.

Bazı partililer ise Dinçer Soylu'nun parti içi bir konuyu sosyal medyada tartışmaya açmasına tepki gösterdi.  CHP'nin Samsun'da eski ilçe yöneticilerinden Celalettin Yılmaz'da "Utanıyorum. CHP seçmeni ve Samsun Kamuoyu önünde bunların tartışılmasından çok utanıyorum.. CHP'de çok şey tartışılırdı ama; Masa, sandalye, koltuk, seçim harcamalarının tartışıldığına ben hiç şahit olmadım. Sebep olan İl örgütü Partimizin her kademesinde görev yapan arkadaşlarımızı ikna etmelidir. Burada yazılanların yüzde 1'i bile doğruysa boşaltın o yüce makamı. Hemde yarın" diyerek sosyal medyada çıkan tartışmaya dahil oldu.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun doğumlu şampiyon güreşçiler neden başka şehirler adına güreşiyor?

Samsun doğumlu şampiyon güreşçiler neden başka şehirler adına güreşiyor?