05 Temmuz 2020 Pazar

SAMSUN CHP'DE KADIN KAVGASI! AYLİN ŞAHİN TAT, NESLİHAN HANCIOĞLU'NU KINADI

Samsun CHP'de kadın kavgası! Aylin Şahin Tat, Neslihan Hancıoğlu'nu kınadı

Samsun'da CHP aday adayı Aylin Şahin Tat adaylığının milletvekili Hancıoğlu tarafından engellendiğini söyledi, Neslihan Hancıoğlu ise Şahin Tat'ı yalan konuşmakla suçladı, bu suçlamaya yanıt veren aday adayı Aylin Şahin Tat milletvekili yalancı sözünü geri iade ederek Hancıoğlu'nı kınadı.

04 Şubat 2019 Pazartesi 09:56 SİYASET

Samsun CHP'de Atakum aday adayı Aylin Şahin Tat ile CHP Samnsun Milletvekil Neslihan Hancıoğlu arasında başlayan kadın aday kavgası sürüyor.


Samsun'da CHP'den Atakum Belediye Başkan aday adayı olan ancak aday gösterilmeyen Aylin Şahin Tat, adaylığının bir kadın vekil tarafından engellendiğini söyleyereki milletvekili Neslihan Hancıoğlu'nu hedef almıştı.

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu ise Samsun Kent Haber muhabirinin Aylin Şahin Tat'ın iddiaları ile ilgili sorularına verdiği yanıtta ise "Suçlu değilim, kendimi savunacak değilim. Yalan konuşuyor." demişti.

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'nun Samsun Kent Haber'e yaptığı ve aday adayı Aylin Şahin Tat'a verdiği yanıt Sözcü Gazetesine de yansırken Hancıoğlu şunları dile getirmişti.

"Öyle bir şey olması mümkün değil. Aday belirlemede partimizin bir sistemi var.  Aday belirlerken bize başka illerin adaylarını gönderdiler. Atakum için 3-4 kez anket yapıldı. Önümüze Aylin hanım ile ilgili bir şey gelmedi. CHP'nin Samsun'da iki milletvekili var. Bir tek Neslihan Hancıoğlu ile isim belirlenebilmesi mümkün mü. İlk açıkladığımız ilçe Havza.. Mehtap Yeşilbaş kadın adayımız. Böyle bir açıklama vermemesi lazımdı,  üzüldüm onun adına üzüldüm. Ben partiliyim diyor parti tüzüğünü biliyorum diyor o zaman bu partide adayların nasıl belirlendiğini bilmesi lazım. " 

YALANCI SUÇLAMASINI İADE ETTİ
Öte yandan Atakum aday aday Aylin Şahin Tat'da milletvekili Hancıoğlu'nun kendisini yalancılıkla suçlamasına yanıt verdi. Aylin Şahin Tat, kendisine yönelik açıklamalarına sosyal medya sayfasından verdiği cevap ile CHP Milletvekili Hancıoğlu'nun yeniden hedef tahtasına koyarak şunları dile getirdi.

"Bir gazeteci arkadaş atttığım twetlere karşılık aradı beni. Kendisine aynen şunu söyledim”vekilimize cevap hakkı doğmuştur,sorun kendisine”
Bu esnada bir çok farklı internet ve yazılı basında benzer haberler çıktı. Hiç biri ile görüşmedim,fikir beyan etmedim. Beklenen cevap sayın vekilden geldi.YALANCI!!! Şiarı,dürüstlük ve doğruluk olan bir kişiliğim,hele hele böyle bir söze cevabı bile kendime zul sayarım. Bilen,bilir... Yalancı sözcüğünün anlamı ve bedeli çok ağırdır üstelik. Bu sözü sahibine iade ediyor ve şiddetle kınıyorum... Sayın vekilden şunu beklerdim; Öncelikle beni arayıp,doğru bilgi almalıydı. Buna lüzum görmedi demek ki... Açıklamasında dikkatimi çeken şudur ki; Ben hiç bir şeye karışmadım derken anket sonuçlarının önüne geldiğini ve benim adımın olmadığını söylemekte.Hem karışmıyor,hem anket sonuçları önüne geliyor. Büyük çelişki."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Zihni Şahin sahaya indi! Atakum'da girilmedik gönül bırakmayacağız

Samsun'da Zihni Şahin sahaya indi! Atakum'da girilmedik gönül bırakmayacağız