29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUN MİLLETVEKİLİ ORHAN KIRCALI BİR PUAN FARKLA ARABULUCU OLDU

Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı bir puan farkla arabulucu oldu

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, 2019'da girdiği arabuluculuk sınavında mahkemenin 3 soruyu iptal etmesi ile bir puan farkla arabulucu oldu.

13 Ekim 2021 Çarşamba 11:56 SİYASET

AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, 89 puan aldığı arabuluculuk sınavında mahkemenin 3 soruyu iptal etmesi ile arabulucu olmaya hak kazandı.


AK Parti Samsun Milletvekili Av. Orhan Kırcalı, arabulucu oldu. 2019 yılında girdiği arabuluculuk sınavında 89 puan alan ve barajı geçemeyen Orhan Kırcalı, sınavda sorulan 3 sorunun iptali için açılan davada Ankara 9'uncu İdare Mahkemesinin iki yıl sonra 3 sorunun iptaline karar vermesi ile arabulucu olmaya hak kazandı.

24 Kasım 2019 tarihinde yapılan arabuluculuk sınavına AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı ile birlikte 200 milletvekili girmişti. Taban puanı 91 olan arabuluculuk sınavına giren milletvekilleri ise barajı geçememiş, sınav sonrası soru ile ilgili tartışmalar yaşanmıştı. Bu tartışmalar sonrası Ankara Barosu 4 sorunun iptali için dava açmıştı. Ankara 9'uncu İdare Mahkemesi, Samsun Barosunun açtığı 4 sorunun iptaline ilişkin dava ile ilgili, 3 sorunun iptaline karar verdi.

2019 yılında yapılan arabuluculuk sınavında mahkemenin 3 soruyu iptal etmesi ile taban puan 91'den 88'e düştü. AK Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı ise 3 sorunun iptali ile bir puanla barajı geçerek arabulucu oldu.
Kaynak: SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

keskin

13 Ekim 2021 Çarşamba 19:50

Ankara Barosu 4 soru için iptal davası açtı.Ankara 9'uncu İdare Mahkemesi de 3 sorunun iptaline karar verdi.PUAN DÜŞTÜ3 sorunun iptali sonrası gerekli taban puan 91'den 88'e düştü.Böylelikle 88 ve üstü puan alan 5-6 bin kişi daha arabulucu olmayı hak etmiş sayıldı.Adalet Bakanlığı da ilgililere konuyla ilgili bir yazı gönderdi.BAZI VEKİLLER HAK KAZANDIBu değişiklikle birlikte AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Yılmaz Tunç AK Parti Samsun Milletvekil

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da barajı bekleyen Salıpazarı ilçesine tenis kortu yapılıyor

Samsun'da barajı bekleyen Salıpazarı ilçesine tenis kortu yapılıyor