25 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN MİLLETVEKİLİ YILMAZ ŞEHİT BİNBAŞI ZAFER AKKUŞ'UN MEZARINI ZİYARET EDİP DUA ETTİ

Samsun Milletvekili Yılmaz şehit binbaşı Zafer Akkuş'un mezarını ziyaret edip dua etti

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, şehit binbaşı Zafer Akkuş'un mezarını ve baba evini ziyaret ederek aileye taziyelerini iletti, acıyı paylaştı.

23 Temmuz 2019 Salı 12:40 SİYASET

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, geçtiğimiz günlerde Bitlis'te şehit düşen ve toprağa verilen binbaşı Zafer Akkuş'un Asarcık ilçesinde bulunan mezarını ziyaret ederek dua etti.


Bitlis'te, PKK terör örgütü tarafından EYP'nin infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen Merkez İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Zafer Akkuş,  Samsun'un Asarcık ilçesinde önceki gün binlerce vatandaşın katılımıyla gözyaşları arasında toprağa verildi.

AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, Asarcık Belediye Başkanı Şerif Kılağuz, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıca, AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi Zeki Kahveci, Büyükşehir Belediyesi önceki dönem Genel Sekreteri Coşkun Öncel ile birlikte şehidin Armutlu Mahallesi'ndeki baba evine gitti. Emekli Astsubay olan baba Rüştü ile anne Saniye Akkuş'a taziyelerini ileten Yılmaz, "Acınız acımız. Hain bir saldırı sonucu şehit düşen kahramanımız artık yüreğimiz de ebediyen yaşayacak. Şehitlerimize ve değerli ailelerine bu vatan minnettardır." dedi.

"ŞEHİT AİLEMİZİN ACISI HEPİMİZİN ACISIDIR"
Yılmaz, baba ocağında bahçede şehit babası Rüştü Akkuş ve diğer akrabalarıyla bir araya gelirken, taziye ziyaretinde şehit binbaşının aziz hatıraları saygıyla anıldı. Yılmaz ve beraberindekiler daha sonra şehidin mezarına giderek burada dua etti, şehit binbaşı Zafer Akkuş rahmetle yad edildi.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin sıradan bir devlet olmadığını her bir karışında şehitlerin kanın bulunduğunu anımsatan Yılmaz, "Rabbim hainlere fırsat vermesin. Şehit binbaşımızın acı haberini aldığımızda hepimizin yüreği yandı. En büyük acıyı tabi ki, değerli ailesi yaşadı. Her zaman şehit ailelerimizin, gazilerimizin yanındayız. Bir nebze olsun acılarını paylaşabiliyorsak ne mutlu bize." diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: Fındık üreticileri mağdur edilmeyecek

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş: Fındık üreticileri mağdur edilmeyecek