31 Temmuz 2021 Cumartesi

SAMSUN'DA AK PARTİ'NİN DELEGE SEÇİMLERİ NEDEN İPTAL EDİLDİ? ŞAŞIRTICI İDDİALAR VAR

Samsun'da AK Parti'nin delege seçimleri neden iptal edildi? Şaşırtıcı iddialar var

Samsun'da AK Parti İlçe Teşkilatlarının yapmaya hazırlandığı delege seçimleri genel merkezden gelen talimat ile durdurulurken, delege seçimlerinin neden durdurulduğu ile ilgili ise kulislerde şaşırtıcı iddialar var.

30 Kasım 2019 Cumartesi 17:19 SİYASET

Samsun'da AK Parti'nin tüm ilçelerde delege seçimleri dün gelen talimat ile durdurulurken, delege seçimlerinin neden durdurulduğu ise tartışma konusu oldu. Samsun'da AK Parti'nin delege seçimleri neden iptal edildi..


AK Parti Genel Merkezinden dün gelen talimat doğrultusunda, Samsun'da AK Parti'nin ilçelerde yapmaya hazırlandığı delege seçimleri iptal edilerek durduruldu. Bugün yapılması beklenen AK Parti Terme İl Başkanlığının delege seçimleri de bu nedenle yapılamadı.

Samsun'da AK Partinin delege seçimlerinin durdurulmasının nedeni ile ilgili ise AK Parti Samsun İl Başkanlığından henüz bir açıklama yapılmadı. AK Parti Samsun İl Başkanlığı delege seçimlerinin iptal edilmesinin nedeni ile ilgili, sessizliğini korurken parti içi kulislerinde ise bu konu ile ilgili ciddi iddialar konuşuluyor.

Parti içi kulislerinde konuşulan ve dolaşan iddialara göre Samsun'da AK Partinin delege seçimlerinin iptal edilmesi-durdurulması ile ilgili nedenler arasında, kongreler öncesi genel merkezin bazı ilçeleri görevden alacağı yönündeki bilgi ilk sırada yer alıyor. Bunun yanı sıra yine parti içi kulislerine göre, görevden alınacak olan ilçelerde, mevcut teşkilatlar eş, dost, akrabalarını delege olarak listelere yazdı. Görevden alınacak ilçelerin hazırladığı delege listelerinde eş, dost ve akrabaların bulunması nedeniyle, yapılacak ilçe başkanlığı kongrelerinde sorun çıkmaması için genel merkezin delege seçimlerini şimdilik durdurduğu öne sürülüyor. Burada ortaya atılan bir diğer iddiada, delege listelerine eş, dost ve akrabalarını yazan ilçe teşkilatlarının görevden alındıktan sonra, ilçe kongrelerinde başkanlığa aday olacakları ve listelerin kendi hazırladıkları delegelerden oluşması nedeniyle, genel merkezin bu duruma aldığı durdurma kararı ile set çektiği de gündeme geldi.

Parti içi kulislerine göre, delege seçimlerinin iptal edilmesi-durdurulması kararı ile ilgili bir diğer nedenin de, mevcut İl Yönetiminin güdümünde delege seçimlerinin yapılmasının istenmediği olarakda yorumlanıyor. Samsun'da AK Parti'nin delege seçimlerinin iptal edilmesi ile ilgili iddialar ve parti içi kulislerinde konuşulanlar bunlar, asıl gerekçenin AK Parti Samsun İl Başkanlığının konuyla ilgili açıklama yapması ile netleşmesi bekleniyor.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Ak gençlik

30 Kasım 2019 Cumartesi 17:59

Samsun’da evi dahi olamayanlar il başkan Yardımcısı oldu genel başkan yardımcısının peşinde selfi yapmaktan öte gitmedikleri gibi ilçelere başkan olamaya kalktılar evdeki bulgurdan oldular yazık ko yazık

Dava adami

30 Kasım 2019 Cumartesi 17:23

Ilçe başkanları görevden alınmadan delege seçimi yapılması çok saçma. Millet sülalesini delege yaptı.

Ak Gençlik

10 Aralık 2019 Salı 22:48

çok doğru yorumlar yapılıyor helal olsun size ama neden il bunları görmezlik den geliyor anlamıyorumismail kimki bu adam koltuğa yapışmış artık adamın mazisi karanlık işlerle dolu yol verin gitsin ne bekletiyorsunuz onun yüzünden akp den nefret ettik ve salıpazarında o olduğu sürece oy yok

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İsmail Saymaz Samsun'da konuştu! Taassup denilen yılan hala yaşıyor

İsmail Saymaz Samsun'da konuştu! Taassup denilen yılan hala yaşıyor