03 Temmuz 2020 Cuma

SAMSUN'DA AHMET OKUYUCU HER YEREL SEÇİMDE FARKLI PARTİNİN ADAYINA DESTEK VERMESİ İLE DİKKATİ ÇEKİYOR

Samsun'da Ahmet Okuyucu her yerel seçimde farklı partinin adayına destek vermesi ile dikkati çekiyor

Samsun'da siyasi hayatına 6 parti girdiği iddia edilen Ahmet Okuyucu, 2009 seçimlerinde MHP adayına, 2014 seçimlerinde AK Parti adayına 31 Mart 2019 seçimlerinde ise İYİ Parti adayına verdiği destek ile dikkatleri üzerine çeken isim oldu.

08 Şubat 2019 Cuma 15:29 SİYASET

Samsun'da İlkadım Belediyesi'nin Refah Partili eski Belediye Başkanı olan Ahmet Okuyucu, her yerel seçimde parti değiştirdiği iddia edildi.


İlkadım Belediyesi Eski Başkanı Ahmet Okuyucu’nun her seçim döneminde ayrı bir adayı desteklemesi dikkati çekiyor. Ahmet Okuyucu, bugüne dek sırasıyla Refah Partisi, Demokratik Türkiye Partisi (DTP), Anavatan Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)nde yer almıştı.

2009 yılındaki yerel seçimlerde İlkadım Belediye Başkan Adayı olan Necattin Demirtaş’ı destekleyen Ahmet Okuyucu, 2014 yılındaki seçimlerde ise AK Partili İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’u desteklemişti. 2009 seçimlerinde desteklediği Necattin Demirtaş o dönem İlkadım Belediye Başkanı seçilirken, aynı Ahmet Okuyucu, 2014 yerel seçimlerinde ise bu sefer AK Parti'nin adayı Erdoğan Tok'u desteklemiş, Erdoğan Tok Necattin Demirtaş'a karşı seçimi kazanan isim olmuştu. 

1994 yılında Refah Partisi’nden İlkadım Belediyesi kurucu belediye başkanı olan Ahmet Okuyucu o dönem aday gösterilmeyince Hüsamettin Cindoruk'un partisi olan DTP'den İlkadım Belediye Başkan adayı olmuştu. Aslen Samsun'un Kavak ilçesi doğumlu olan Ahmet Okuyucu, kurucu başkanı olduğu İlkadım Belediyesine 1999 yılında DTP'den yeniden aday olmuş, ancak o dönem ANAP adayı olan Necmi Akkoyunlu seçimi kazanan taraf olmuştu. 

Daha sonraki siyasi yaşamında AK Parti'den de aday adayı olan Ahmet Okuyucu, 2009 yerel seçimlerinde kendisi gibi Kavak ilçesi doğumlu olan Necattin Demirtaş'ı AK Parti adayı Süleyman Kaldırım'a karşı desteklemiş ve seçimi Demirtaş'ın kazanmasında büyük rol oynamıştı. Aynı Ahmet Okuyucu 2004 yerel seçimlerinde ise İlkadım Belediyesi Başkanlığı için bu sefer AK Parti adayı Erdoğan Tok'u desteklerken bu tavrı ile dikkatleri üzerine çekmişti. 2004 yerel seçimlerini ise Okuyucu'nun desteklediği Erdoğan Tok kazanmıştı.

Samsun siyasetinin renkli simalarından ve tanınan isimlerinden biri olan  Ahmet Okuyucu, 2011 yılında ise MHP’den Milletvekili adayı da olmuştu.

YİNE DEMİRTAŞ’A DÖNDÜ
31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ise Ahmet Okuyucu bu seferde  İYİ Parti İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş'ı destekleme kararı aldı. 2015 yılında AK Parti'den 25.Dönem Samsun Milletvekili Aday Adayı olan Ahmet Okuyucu, Cumhur İttifakı adayı olan Erdoğan Tok'a 31 Mart yerel seçimleri için destek vermezken, MHP'den istifa ederek İYi Parti saflarına katılan ve aday olan Necattin Demirtaş'ın yanında yer alan isim olarak bir kez daha dikkatleri üzerine çekti.  (Not: 31 Mart yerel seçimlerinde AK Ahmet Okuyucu'nun desteklediği İYİ Parti adayı Necattin Demirtaş seçimi kazanan isim olmuştur)


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da parçalanmış kadın cesedinin katil zanlısı 3 kişi 2.5 yıl sonra yakalandı

Samsun'da parçalanmış kadın cesedinin katil zanlısı 3 kişi 2.5 yıl sonra yakalandı