17 Haziran 2019 Pazartesi

SAMSUN'DA HER SEÇİM DÖNEMİ PARTİ DEĞİŞTİREN AHMET OKUYUCU YİNE PARTİ DEĞİŞTİRDİ

Samsun'da her seçim dönemi parti değiştiren Ahmet Okuyucu yine parti değiştirdi

Samsun'da siyasi hayatına 6 parti giren Ahmet Okuyucu, yine kanat değiştirerek, İYİ Parti saflarına katıldı. 2014 seçimlerinde AK Parti'ye destek veren eski belediye başkanı Ahmet Okuyucu, bu seçimde ise İYİ Parti'ye geçen Necattin Demirtaş'a destek verme kararı aldı.

08 Şubat 2019 Cuma 15:29 SİYASET

Samsun'da İlkadım Beleiyesi'nin Refah Partili eski Belediye Başkanı olan Ahmet Okuyucu, her yerel seçimde parti değiştirme geleneğini bozmadı. Siyasi hayatına bu zamana kadar 5 parti giren Ahmet Okuyucu, 31 Mart yerel seçimleri için İYİ Parti saflarına geçerek 6 kez parti değiştirme rekorunu kırdı.


İlkadım Belediyesi Eski Başkanı Ahmet Okuyucu’nun her seçim döneminde ayrı bir partiyi destekleme kararı alması şaşkınlıkla karşılandı. Ahmet Okuyucu, bugüne dek sırasıyla Refah Partisi, Demokratik Türkiye Partisi (DTP), Anavatan Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)nde yer almıştı.

2009 yılındaki yerel seçimlerde İlkadım Belediye Başkan Adayı olan Necattin Demirtaş’ı destekleyen Ahmet Okuyucu, 2014 yılındaki seçimlerde ise AK Parti'li İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’u desteklemişti.

REFAH PARTİLİ OKUYUCU
1994 yılında Refah Partisi’nden İlkadım Belediyesi kurucu belediye başkanı olan Ahmet Okuyucu’nun o dönem parti içerisindeki uyumsuz tavırları teşkilatla arasını iyice açmıştı.

DTP’YE YAKINLAŞTI
Refah partisinin aldığı kararla partiden ihracı istenen Ahmet Okuyucu’nun 1996 yılında Hüsamettin Cindoruk’un kurduğu şemsiye partisi olarak anılan DTP ile yakınlaştı ve o dönem Refah Partisinin kendisin aday göstermemesi üzerine DTP'den İlkadım Belediye Başkan adayı olmuştu.

1999 yılında koltuğunu Anavatan Partili Necmi Akkoyunlu’ya devreden Ahmet Okuyucu’nun koltuk sevdası hiçbir zaman sona ermedi. AK Parti’nin kuruluşu ile birlikte kendine yer bulmaya çalışan Ahmet Okuyucu’nun 2004 seçimlerinde aday olmak için çeşitli girişimlerde bulunmuştu.

AK Parti 2004 seçimlerine Erdoğan Tok ile girerek İlkadım Belediyesi’ni ANAP’ın elinden almıştı.

MHP’DEN ADAY OLDU
2009 seçimlerinde iştahını gittikçe kabartan ve AK Parti saflarına omuz atarak girmeye çalışan Ahmet Okuyucu, 4.5 yıl önce yapılan mahalli seçimlerde MHP’li Necattin Demirtaş’ı desteklemişti. Ahmet Okuyucu AK Parti'de yer bulamayınca 2011 yılında MHP’den Milletvekili adayı da olmuştu.

YİNE DEMİRTAŞ’A DÖNDÜ
Şu sıralar İYİ Parti İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ile omuz omuza seçim çalışmalarına destek veren Ahmet Okuyucu’nun 2015 yılında AK Parti'den 25.Dönem Samsun Milletvekili Aday Adayı olduğu da biliniyor.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da parçalanmış kadın cesedinin katil zanlısı 3 kişi 2.5 yıl sonra yakalandı

Samsun'da parçalanmış kadın cesedinin katil zanlısı 3 kişi 2.5 yıl sonra yakalandı