22 Ekim 2021 Cuma

SP İL BAŞKANI TEMEL ARMUTÇU SORDU! KARANTİNA İÇİN NEDEN SAMSUN TERCİH EDİLDİ

SP İl Başkanı Temel Armutçu sordu! Karantina için neden Samsun tercih edildi

Saadet Partisi(SP) Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, yurt dışından getirilecek öğrencilerin karantina altına alınması ile ilgili Samsun'un neden tercih edildiğini sordu.

23 Mart 2020 Pazartesi 20:04 SİYASET

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, yurt dışından getirilecek olan öğrencilerin Samsun'da karantina altına alınacak olması ile ilgili, "Neden Samsun tercih edildi" diye sordu.


Korona Virüs ve Samsun'da karantina altına alınacak öğrencilerle ilgili bir açıklama yapan SP il Başkanı Armutçu, açıklamasında "KYK Yurtlarına yerleştirilecek öğrenciler için neden vakalarin hemen hemen sıfır noktasında olduğunu sandığımız Samsun ve Sakarya illeri tercih edilmiştir? Bununla ilgili yetkililerden Samsun kamuoyunu tatmin edici bir açıklama da bekliyoruz." dedi.

Coronavirus'ün Avrupa, Asya ve Amerika Kıtalarında yaygın olarak görüldüğü ve can aldığını belirten SP Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Çin'den sonra dünyanın en kalabalık ülkesi Hindistan. Ve Endonezya’dan sonra sayıca en kalabalık Müslüman nüfusa sahiptir. Hindistan, nominal fiyatlarla dünyanın en büyük on ikinci ekonomisine ve Satın Alma Gücü Paritesi'ne göre de dünyanın en büyük dördüncü ekonomisine sahiptir. Halkının yaşam tarzını da televizyonlardan seyrettiğimiz kadarı ile hepimiz bilmekteyiz. Çin'e sınır komşuluğu olan Hindistan'ı Coronavirus pas geçiyor ve İran'da canlar alıyor. Bu cümlemiz yanlış anlaşılmasın lütfen. Sadece bir durum tespiti yapmaya çalışıyoruz. Hâ keza Tayland, Tayvan, Kamboçya, Vietnam, Hong Kong gibi Çin'e sınır komşuluğu olan ülkelerde de durum Hindistan'da olduğu gibi. Afrika Kıtasının özellikle kuraklıkla, açlıkla, kıtlıkla imtihana tutulan, hijyen şartlarının ne olduğu bile tam manasıyla bilinmeyen ülkelerinde ise Coronavirus yayılmadı. Coronavirus salgınıyla ilgili dünya haritasını elime alıp baktığımda "Coronavirus pasaport mu taşıyor diye soruyorum kendi kendime. Bize düşen;  hâlâ her şeyin bilimin elinden geldiğini iddia edenlere rağmen tedbiri elden bırakmadan ilminde, biliminde, şifanın da Allah (c.c.)'dan geldiğini bilerek  "Ey iman edenler! Sabır ve namazla Allah'tan yardım dileyin. Şüphesiz Allah, sabredenlerin yanındadır" (Bakara Suresi 153.Ayet) ilahi emrine tabi olmaktır."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Hakan

24 Mart 2020 Salı 09:52

Böyle armutları Başkan yaparlarsa saçma salak yorum yaparlar

mert

24 Mart 2020 Salı 09:41

tam dingilsin vatan evladı bunlar siyaset yapmaya uğraşıyosun artist

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun polisi ve jandarma yaşlılar için ihtiyaçları alıp evlere götürüyor

Samsun polisi ve jandarma yaşlılar için ihtiyaçları alıp evlere götürüyor