18 Eylül 2021 Cumartesi

SUAT KILIÇ SAMSUN 19 MAYIS GAZETECİLER CEMİYETİNDE GAZETECİLERLE HASBIHAL ETTİ

Suat Kılıç  Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyetinde gazetecilerle hasbıhal etti

Samsun'a gelen Gençlik ve Spor(GSB) eski Bakanı Suat Kılıç, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyetinde gazetecilerle buluşarak hasbıhal etti. Suat Kılıç, "Ülkesinin menfaatlerini gözeterek doğru ve ilkeli gazetecilik yapanlar, her zaman baş tacı edilmişlerdir" dedi.

11 Haziran 2021 Cuma 19:03 SİYASET

Gençlik ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır ve yönetim kurulu üyelerine ziyaret etti.


Gençlik ve Spor Bakanı, 22, 23 ve 24'üncü dönemler TBMM Samsun milletvekili Suat Kılıç, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti. Yönetim Kurulu Üyeleri ile basın mensuplarıyla bir araya gelen Suat Kılıç, "Samsun, gazetecilik mesleğinin hakkını veren ender illerimizden biridir" dedi. 

YEREL MEDYA ÜZERİNE SOHBET 
Eski Bakan Suat Kılıç, Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'nde Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Ziya Çakır ve Yönetim Kurulu Üyeleri Muammer Dilber, Okan Aralan, Mehmet Gençali ve Yaşar Aslan ile bir süre görüştü. Türkiye Spor Yazarları Derneği Samsun Şube Başkanı Avni Demir ile Anadolu Ajansı (AA) Bölge Müdürü İsa Sansar'ın da yer aldığı ziyarette, yerel medyanın sorunları başta olmak üzere güncel konular üzerine sohbet edildi. SAMSUN'DA GAZETECİLİK GELENEĞİ 
Kendisi de eski bir gazeteci olan Suat Kılıç, Samsun'da güçlü bir basın yayın ağı olduğunu belirterek, "Samsun, çok uzun yıllardan beri gazetecilik mesleğinin layıkıyla yapıldığı, bu mesleğin hakkını veren ender illerimizden birisi olmuştur. Samsun'da kökleri geçmişe dayanan yerel medya geleneği, bugün de, bir çok zorluklar içerisinde de olsa varlığını sürdürmektedir. Bu durum Samsun'umuz için, hepimiz için çok önemlidir" dedi. 

HER ZAMAN BAŞIMIZIN TACI
Gazetecilik mesleğinin günümüzün en dinamik mesleklerinden birisi olduğuna dikkati çeken Suat Kılıç, "Bilgilendirme ve aydınlatma misyonlarıyla gazetecilik, toplumu daima diri tutan bir meslektir. Gazeteci arkadaşlarımızın bu çok önemli kamu görevini yerine getirirken fedakarca çalıştıklarını yakından bilen birisiyim. Yaşadığı şehrin, bölgenin, ülkesinin menfaatlerini gözeterek doğru ve ilkeli gazetecilik yapanlar, her zaman baş tacı edilmişlerdir. Gazetecilik mesleğinin bundan sonraki süreçte de, var olan sorun ve sıkıntılarını da geride bırakarak, ağırlığını ve önemini koruyacağına inancım tamdır" diye konuştu

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da aşıdan kaçanları ikna tipleri bularak tek tek aşı yapıyor

Samsun'da aşıdan kaçanları ikna tipleri bularak tek tek aşı yapıyor