04 Aralık 2021 Cumartesi

YUSUF ZİYA YILMAZ'DAN 15 TEMMUZ MESAJI! İŞGAL GİRİŞİMİNİ MİLLETİMİZLE PÜSKÜRTTÜK

Yusuf Ziya Yılmaz'dan 15 Temmuz mesajı! İşgal girişimini milletimizle püskürttük

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, 15 Temmuz'un 5'inci yıl dönümü mesajında "Büyük bir ihanet ve işgal girişimiydi. 15 Temmuz'u aziz milletimiz sayesinde geri püskürttük" dedi.

14 Temmuz 2021 Çarşamba 12:42 SİYASET

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle mesaj yayımladı.


AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, 15 Temmuz hain darbe girişiminin büyük bir ihanet ve işgal girişimi olduğunu hatırlatarak, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti sıradan bir devlet değildir. Hiç bir baskıya, esarete, işgale, ihanete fırsat vermeyeceğini, egemenliğimizin, bağımsızlığımızın vazgeçilmez olduğunu tüm dünyaya 15 Temmuz Günü bir kez daha göstermiştir" dedi.

Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, 15 Temmuz'un 5'inci yıl dönümü sebebi ile yayımladığı mesajda şunları dile getirdi.

"Kanla, büyük fedakarlıklarla kurulmuş olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti sıradan bir devlet değildir. Hiç bir baskıya, esarete, işgale, ihanete fırsat vermeyeceğini, egemenliğimizin, bağımsızlığımızın vazgeçilmez olduğunu tüm dünyaya 15 Temmuz Günü bir kez daha göstermiştir.
15 Temmuz, FETÖ eliyle gerçekleşen büyük bir ihanet ve işgal girişimiydi. Bugün acıyı ve büyük bir gururu bir arada yaşıyoruz. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, ülkemize yaşatılanlar büyük acılarımız olarak dururken, dünya da örneği az olan bir direnişin, vatan sevdasının ortaya çıkışının da gurunu yaşıyoruz. Bu büyük mücadele ruhuna Kurtuluş Savaşı'nda, Çanakkale'de, terörle mücadelelerimizde şahit olduk. 15 Temmuz Zaferimiz de büyük bir fedakarlığın eseridir. Hainliğin ortaya çıktığı o gecede milletimiz yürekleriyle, imanlarıyla, cesaretleriyle, vatan sevgileriyle tanklara, uçaklara, bombalara, silahlara, ihanet şebekelerine karşı durmuştur. Vatanına namahrem elinin uzanmasına Türk Milleti bir kez daha izin vermemiştir. Allah'a şükürler olsun ki; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlı liderliğinde bu ihanet girişimi aziz milletimiz sayesinde geri püskürtülmüştür. Halkımız kenetlenerek büyük bir zafer kazanmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle, beşinci yılını idrak ettiğimiz 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle 15 Temmuz şehitlerimizi ve tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Gazilerimize cesaretleri ve fedakarlıkları için şükranlarımı sunuyorum. Rabbim bir daha ülkemize böyle acılar, ihanetler yaşatmasın."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Abdullah Karapıçak'tan Mustafa Demir ve Samsunspor ile ilgili flaş açıklamalar

Abdullah Karapıçak'tan Mustafa Demir ve Samsunspor ile ilgili flaş açıklamalar