19 Eylül 2020 Cumartesi

İSMAİL UYANIK: YILPORT SAMSUNSPOR HAKEM HATALARINDAN 10 PUAN KAYBETTİ

İsmail Uyanık: Yılport Samsunspor hakem hatalarından 10 puan kaybetti

Yılport Samsunspor A.Ş Kulüp Başkanı İsmail Uyanık, yaptığı açıklamada TFF 2'inci lig Beyaz Grupta hakem hataları yüzünden 10 puan kaybettiklerini açıklayarak, "Bunun iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum" dedi.

10 Nisan 2019 Çarşamba 18:05 SPOR

Yılport Samsunspor Başkanı İsmail Uyanık, Nuri Asan Tesislerinde düzenlediği basın toplantısında hakem hataları nedeni ile 10 puan kaybettiklerini açıkladı.


Yılport Samsunspor'un Kulüp Başkanı İsmail Uyanık, sezon başından bu yana hakem hataları nedeni ile puan kaybettiklerini hakemlerin özellikle Yılport Samsunspor'un maçlarında hata yaptığını iddia etti.

Samsunspor Kulübü Nuri Asan Tesislerinde düzenlediği toplantıda hakemlerin sürekli aleyhlerine hata yapmalarının iyi niyetli olmadığını söyleyen İsmail Uyanık, "Sezon başından itibaren yapılan hataları, bütün maçlarımızı naklen yayınlarından aldığımız görüntülerle herkesin göz önüne seriyoruz. Hiç kimseden kapalı bir şeyimiz yok. Bu görüntülerle Merkez Hakem Kurulu, birtakım hakem hatalarının farkına varıp bazı hakemlere uzun süre maç vermediği oluyor. Hakem hatalarından 10 puan kaybettik. Bunu, 'Bizim takımımız her şeyin en iyisini oynadı, futbolcularımız en üst düzeydeydi, hocamız en doğru kararları verdi, başkan en iyi kadroyu kurdu, hocalarını en iyi zamanda aldı veya değiştirdi' demek veya dedirtmek için yapmıyoruz. Bir sezon boyunca şampiyonluğu kovalayan bir futbol şehrinin lehine yapılan hataların bu kadar az olduğu, aleyhine yapılan hataların bu kadar çok olduğu yerde ben açıkçası iyi niyetin olduğunu düşünmüyorum." dedi.

Federasyonun hakem hatalarının önüne geçmesi gerektiğini de vurgulayan Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık, şunları kaydetti:

"Sezon bitiyor, maalesef biz 4 puan geriye düştük. Bunun iyi niyetle olması mümkün değil. Bir takımın sezon boyunca 2 penaltı kullanması, aleyhine çok sayıda penaltı verilmesi, bu kadar hakem hatası olması, bunların iyi niyetli olması mümkün değil. Önümüzde 4 maç ve play-off'lar var. Keçiörengücü maçından sonra elimizdeki kozu kaybettiğimizi, bu maça kadar kontrolümüzde olmayan, aleyhimize işleyen mekanizmanın aynı hızla bizi tekrar öğütmeye devam edeceğini hissettiğim için üzüntüm ortaya çıktı. Bu mekanizmanın tam olarak ne olduğunu bilemiyorum. Birden fazla şeyde olabilir. Hakemler kötü olabilir, alt lig hakemleri maçımıza gelebilir ama kötü hakem iki tarafa da hata yapar. Sürekli tek tarafa hata olduğu zaman bu hakemin kötülüğünden veya kalitesizliğinden kaynaklandığını düşünmüyorum."

İsmail Uyanık, hakemi konuşmaktan utandıklarını dile getirerek, Merkez Hakem Kurulunun play-off müsabakalarına bir üst klasman hakemlerini göndermesini istediklerini ifade etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Canik Belediye Başkanı Sandıkçı: Omuz omuza örnek bir belediyecilik ortaya koyacağız

Canik Belediye Başkanı Sandıkçı: Omuz omuza örnek bir belediyecilik ortaya koyacağız