27 Ocak 2022 Perşembe

SAMDEF BAŞKANI METİN ŞENEL'DEN GÜREŞÇİLERE SAHİP ÇIKMAYAN BELEDİYE BAŞKANLARINA TEPKİ

SAMDEF Başkanı Metin Şenel'den güreşçilere sahip çıkmayan belediye başkanlarına tepki

Samsunlu eski güreşçi ve SAMDEF Başkanı Metin Şenel, Yakakent doğumlu güreşçi Mustafa Olgun'un Rize Çaykur adına güreşip Türkiye Şampiyonu olması sonrası Samsun'da görev yapan belediye başkanlarına tepki gösterdi.

11 Ocak 2022 Salı 15:06 SPOR

SAMDEF Başkanı Metin Şenel'den Samsun'da görev yapan belediye başkanlarına ata sporu güreşe sahip çıkmamaları nedeniyle sitem geldi.


Samsun'un Yakakent ilçesi doğumlu güreşçi Mustafa Olgun'un Yakakent Spor Kulübünde yaşadığı imkansızlıklar nedeniyle Rize Çaykur'a gittiğini söyleyen Metin Şenel, "Mustafa Olgun, Rize Çaykur adına güreşip Türkiye Şampiyonu oldu. Bu şehrin güreşçileri ne yaptı size! Neden sahip çıkmıyorsunuz" diyerek Samsun'daki belediye başkanlarına tepki gösterdi.

Eski güreşçi olan SAMDEF Başkanı Metin Şenel, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım'a da seslenerek ata sporu güreşe sahip çıkmaya davet etti. 

Metin Şenel Samsun'daki belediye başkanlarına yaptığı sitemde, "Mustafa Olgun'a ve onun gibi başarılı kardeşlerimize bir maaş vermek bu kadar zor mu? Bu çocuklar Peygamber sporu ata sporu Yaşar Doğu'nun, Mustafa Dağıstanlının, İbrahim Karabacak'ın isimlerini yaşatıyorlar suç mu işliyorlar? Bu SAHİPSİZLİK neden? Rahmetli Türk Güreşinin efsane Şampiyonu, Babası Yaşar Doğu yaşasa emin olun bir tanenizi bu şehirde tutmazdı, tanıyanlar bilir yaşayanlar bilir. Belediyeleriniz de şu Bal ligi futbola, amatör futbola harcadığınız milyon TL'lerin 10 da birini bu çocuklara yatırım yapsanız, dünya arenalarında isimleriniz yankılanır. Kırkpınar sahalarında şehrinizin, ilçenizin ismi duyulur. Bu çocuklar başka illerde başka kurumlar adına güreşmez. Samsun’un yöneticileri bu vefasızlıklarla  anılmaz. Bu basiretsizlikle anılmaz. Bıçak kemiğe dayandı bunu bilin. Benim siyasetle filan işim de yok. Benim derdim ata sporu güreş. Sizlerden ihale istemiyoruz…Usulsüzlük istemiyoruz. 1 Büyükşehir belediye Başkanı, 17 ilçe belediye başkanı, İl siyasi milletvekilleri ister darılın, ister kırılın. İster işinize gelmiyor diye türlü türlü yakıştırmalar yapın. Beni tanıyan tanıyor, sizleri de tanıyan tanıyor. O yüzden sorun yok. Ata sporu güreşimize sahip çıkmayan kim varsa METİN ŞENEL olarak bundan sonra sokak sokak köy köy anlatacağım. Yapılanı da anlatacağım, yapılmayanı da anlatacağım. Yeter artık. Devlet büyüklerimize hiç bir zaman saygısızlık yapmadım, yapmam da ama bu demek değil ki gelin bu şehrin değerlerini geleceğini yok edin buna da göz yumalım. Şimdi buradan SAMSUNSPOR Kulüp Başkanımız Yüksel YILDIRIM Başkanımıza sesleniyorum. Gel Ata sporu güreşimize sahip çık. Samsunspor altında emin ol futbolda yaşayamayacağın başarıları, mutlulukları bu çocuklar sana bu şehre yaşatacaktır. Hem de 2 futbolcuya harcadığınız mali yükümlülük tutarı bile harcamadan" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Serdar

12 Ocak 2022 Çarşamba 02:56

Bizim Samsunlu güreşçiler, Samsunlu olmayan Samsunda Belediye Başkanlığın yapan Belediye Başkanlarına şöyle sağlam iyi bir BEL atamadıkları için ne yazık ki böyle oluyor.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

MHP Samsun İl Başkanından İYİ Parti'nin Alparslan Türkeş teklifine zehir zemberek açıklama

MHP Samsun İl Başkanından İYİ Parti'nin Alparslan Türkeş teklifine zehir zemberek açıklama