30 Kasım 2020 Pazartesi

SAMSUN'DA 15 YAŞINDAKİ YUNUS EMRE YURTSEVER AHIRDAN ÇIKIP BOKSTA TÜRKİYE İKİNCİSİ OLDU

Samsun'da 15 yaşındaki Yunus Emre Yurtsever ahırdan çıkıp boksta Türkiye ikincisi oldu

Samsun'un Atakum ilçesine bağlı Uzgur mahallesinde yaşayan 15 yaşındaki Yunus Emre Yurtsever'in ahırdan çıkıp boksta Türkiye ikincisi olması kentte büyük bir sevinç yarattı.

26 Nisan 2019 Cuma 16:25 SPOR

Samsun'un Atakum ilçesine bağlı Uzgur mahallesinde hayvancılıkla uğraşan ve günlerinin büyük bir kısmını ahırda geçiren 15 yaşındaki Yunus Emre Yurtsever, Mersin'de yapılan Gençler Türkiye Boks Şampiyonasında Türkiye ikincisi oldu.


Ahırdan çıkıp boksta Türkiye ikincisi olan 15 yaşındaki Yunus Emre Yurtsever'in başarı hikayesi ve ilginç yaşam hikayesi ise Haber Gazetesinden Salim Yıldız'ın yayınladığı haberi ile gün yüzüne çıktı. Ahırdan çıkıp boksto Türkiye ikincisi olan Yunus Emre Yurtsever'in hikayesini gün yüzüne çıkartan Haber Gazetesinin başarılı spor muhabiri Salim Yıldız, bugünki Haber Gazetesinde o gencin hikayesini haber olarak yayınladı.

İşte Salim Yıldız'ın Haber Gazetesinde yer alan ve ahırdan çıkarak boksta Türkiye ikincisi olan Yunus Emre Yurtsever ile ilgili yaptığı o haberin özeti..

Boks onun en büyük hayali... Öyle ki madalyayı boynuna taktığı zaman dünyalar onun oluyor. Yunus Emre Yurtsever, bu öykünün kahramanı. Köy hayatı yaşayan Yunus, babasının kızıp ara vermesini istediği boksta katıldığı şampiyonada ilk madalyasını kazandı.

İLK MADALYASI GÜMÜŞ 
Mersin'de yapılan Gençler Türkiye Boks Şampiyonası'nda yine bir başarı öyküsü yaşandı. Samsunlu Yunus Emre Yurtsever, 'İnsan istedikten sonra her şeyi başarır'ın' örneğini ortaya koydu. Öyle renkli şehir hayatı olmayan Yunus, babasının kızıp ara vermesini istediği boksta pes etmeyerek katıldığı Türkiye Şampiyonası'nda ilk madalyasını kazandı. Gizli, gizli köyünde köşe bucak çalışan, öyle ki köydeki ahalininde büyük desteğini alan genç yetenek Yunus, Antrenör Nihat Bilir'le 46 kiloda gümüş madalyayı Samsun'a kazandırdı. 

RİNG BENİM SAHNEM
Köyünde hayvancılıkla uğraşan Yunus Emre Yurtsever, derslerinde de çok başarılı bir çocuk. 'Ring benim olmazsa olmazım' diyen Yunus, "Abilerimi televizyon başında izlediğim zaman hep onlara özenirdim. Efsanevi boksör Muhammed Ali en büyük idölüm benim. İnşallah ileride onun gibi tarihe altın harflerle kazanır başarılara imza atarım. Mersin'de yapılan Gençler Türkiye Boks Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanarak doğru yolda olduğumu aileme ve herkese gösterdim. Hedefim çok sevdiğim ülkemi Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonaları'nda temsil etmek" dedi.  

YUNUS'LA SES GETİRECEĞİZ
Yunus Emre ile şampiyonaya köyde ve salonda en iyi şekilde hazırlandıklarını ve bunun karşılığını aldıklarını söyleyen Antrenör Nihat Bilir, "Hedefler koyduğun yolda ilerlemek için çok çalışmanız gerekiyor. Yunus Emre Yurtsever'i babası bize getirdiğinde sıkı bir çalışma moduna girdik. Mersin'de yapılan şampiyonada 46 kiloda Yunus, ilk madalyasını kazandı. Tabiki bununla yetinmeyeceğiz. Hedefimiz Yunus'la nice başarılara imza atmak ve Avrupa ve Dünya'da ses getirecek başarılara imza atmak. Bizlere destek olan herkese  teşekkür ediyoruz" diye konuştu. 

ONUN AZMİ KARARIMI DEĞİŞTİRDİ
Boks yaparken bazı sebeplerden dolayı kızıp boksa ara vermesini isteyen oğlunun azmine yenik düştüğünü belirten Baba Ali Yurtsever, "Sporu destekleyen bir aileyiz ama bazı sebeplerden dolayı oğlumun boksa ara vermesini istemiştim. Bu kararıma Yunus çok üzülmüştü. Bazen ortalıktan kaybolan oğlumun gizli gizli tek başına idman yaptığını gördüm. Daha fazla dayanamayarak kararımdan vazgeçtim ve Antrenör Nihat Bilir'e oğlumu teslim ettim. Oğlumun elde ettiği ilk madalya ile ne kadar doğru bir karar verdiğimi de gördüm. Şimdi sonuna kadar oğlumun arkasındayız. İnşallah altın madalya da gelecek" dedi. 

ANA YÜREĞİ DAYANMIYOR 
Oğlum ringde darbelere maruz kalırken içim acıyor diyen Anne Neşe Yurtsever'de, "Çocuklarımız bizim her şeyimiz. Onların saçının tek bir teline zarar gelse dünyamız kararır. Boks sporu yapmamasını başka bir sporla uğraşmasını istiyordum ilk başlarda. Ama Yunus'un ne kadar azimli ve kararlı olduğunu görünce oğlumu desteklemeye karar verdim. Ana yüreği karşısındaki rakibi de ana kuzusu. Ama bu da bir spor, çaresiz desteklemek zorundayız. Oğlum ilk madalyasını elde etti ve bizlere büyük bir gurur yaşattı" diye konuştu

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Taşdemir, antrenmanda gülüp duran futbolcularını fırçaladı

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Taşdemir, antrenmanda gülüp duran futbolcularını fırçaladı