29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA İNGİLİZ SPORCU JEDİAH DOOHAN DÜNYA REKORU KIRDI

Samsun'da İngiliz sporcu Jediah Doohan dünya rekoru kırdı

Samsun'un Vezirköprü ilçesi Şahinkaya Kanyonunda 200 metre yükseklikte ip üzerinde 100 saat kalan İngiliz sporcu Jediah Doohan, dünya rekorunu kırdı.

19 Mayıs 2017 Cuma 19:32 SPOR
Samsun'un Vezirköprü ilçesi Şahinkaya Kanyonunda yapılan Falcon Fest etkinliklerinde İngiliz sporcu Jediah Doohan, dünya ip üstünde en uzun süre kalma rekorunu kırdı.İngiliz sporcu Jediah Doohan, Samsun'un Vezirköprü ilçesindeki Şahinkaya Kanyonu'nda 200 metre yükseklikte ip üzerinde 100 saat kalarak "Dünya ip üstünde en uzun süre kalma" rekorunu kırdı. 


19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında ekstrem spor festivali "Falcon Fest", Şahinkaya Kanyonu'nda yapıldı.


Festival kapsamında İngiliz sporcu Doohan, "Dünya ip üstünde en uzun süre kalma" rekorunu kırmak için 15 Mayıs Pazartesi günü ip üzerine çıktı. İpte 100 saat geçiren Doohan, rekorun yeni sahibi oldu. İp üzerinde bulunan hamakta zaman geçiren ve buradaki çantalarında bulunan yiyecekleri yiyerek hayatını idame ettiren Doohan, bir başkasına ait olan 90 saatlik rekoru, 200 metre yükseklikte 100 saat geçirerek elde etmiş oldu.


Doohan, yaptığı açıklamada, hava şartlarının son iki gün kötü olması nedeniyle zaman zaman sıkıntı yaşadığını, rekoru kırmayı başardığı için mutlu olduğunu söyledi.


Öte yandan İngiliz sporcu Sarah Rixham, 250 metrelik "İp üzerinde en uzun yürüyüş" dünya rekoru için üç kez deneme yapmasına karşın başarılı olamadı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 19 Mayıs'a rötarlı tören

Samsun'da 19 Mayıs'a rötarlı tören